הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
27 באוקטובר, 2016
בג"ץ יכריע מחר בעתירת היוצרים נגד רשוה"ש
בג"ץ יכריע מחר האם עמדה הרשות במחויבויות התוכן וההשקעה בהפקות מקור. יו"ר פורום היוצרים הדוקמנטריים, אורי רוזנווקס: "המאבק מול רשות השידור רחוק מלהסתיים. גם ניצחון בבג"ץ לא יוכל לשנות את האופן הקלוקל שבו פועלת הרשות"
11/12/2012 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

הקרב על היצירה המקומית ממשיך: מחר (ד') ידון בג"ץ בעתירת ארגוני היוצרים נגד רשות השידור, בנושא מחויבויות תוכן והשקעה בקניית הפקות מקור מקומיות. עתירת ארגוני היוצרים הוגשה לבג"ץ לפני כשנה, במטרה חייב את רשות השידור לעמוד בהתחייבויותיה לתוכן מקורי חיצוני. זאת לאחר שבשנים 2007, 2009 ו-2010  הרשות הוציאה פחות מ-3% מהכנסותיה לטובת רכישת הפקות מקור חיצוניות לרשות, בעוד שעל פי חוק היה עליה להוציא לא פחות מ-36%.

מדו"ח שהגישה הרשות בסוף אוקטובר, לקראת דיון קודם בבג"ץ (שנדחה), עולה כי ב-2012 נמשכה המגמה של אי עמידת הרשות בהתחייבויותיה התוכניות. על פי הדו"ח בשנה זו ניצלה הרשות רק 19% מתוך הסכום הנדרש להשקעה בהפקות מקור מקומיות על פי חוק. מתוך 71 מיליון שקל, הסכום אותו התחייבה הרשות להשקיע במהלך 2012 בהפקות מקור, הושקעו עד סוף אוקטובר רק 13.4 מיליון שקל.

רשות השידור פרסמה במהלך השנה האחרונה קולות קוראים רבים להפקת פרויקטים שונים בתחומי הדרמה והתעודה. אולם מנתונים שנאספו במהלך חודש נובמבר בפורום היוצרים הדוקומנטרים, עולה כי אין בכך כדי ללמד על מחויבות חדשה של הרשות ליצירה מקורית. מתוך מאות פרויקטים שהוגשו על ידי יוצרים במסגרת הקולות הקוראים שהסתיימו בחודש יולי, למשל, רק מעטים נחתמו ויצאו להפקה ב-2012, שמסתיימת בעוד כשבועיים.

יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטריים, אורי רוזנווקס, קרא ליוצרים להגיע לדיון, בתקווה שנוכחותם באולם בית המשפט תעמיד את הנושא על סדר היום."אנו עדים שכל מה שהיינו מורגלים עד עתה ברוממה ממשיך להתקיים; חוסר שקיפות, בירוקרטיה וסחבת אדירה באישור פרויקטים", כתב רוזנווקס לחברי הפורום. 

רוזנווקס מתכונן כבר לשלב הבא במאבק. "קשה לדעת כיצד יפסקו השופטים...המאבק מול רשות השידור רחוק מלהסתיים. גם ניצחון בבג"צ שיהיה בו אמירה מוסרית חשובה לטווח הרחוק, לא יוכל לשנות את האופן הקלוקל שבו פועלת הרשות השידור. בעוד שעד עתה המתנו לבג"ץ וניסינו להידבר עם הגורמים המקצועיים ברוממה, אם בחודש הקרוב לא יתקבלו תשובות מספקות לאופן התנהלות הרשות בכל הקשור להתקשרויות מול היוצרים, נאלץ לצאת למאבק כולל מול רשות השידור".

 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
גלובוס מקס מודיעין
רשת "גלובוס גרופ"
בתי קולנוע
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו