הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
28 באוקטובר, 2016
שינוי בכללי הרשות השנייה: חיזוק התחקירים והדרמה על המסך
ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה דנה בשבוע שעבר בשינוי כללי שידורי הטלוויזיה והדגישה: יש להעצים את תחומי הדרמה והתחקיר ולשפר את נוכחותם על המסך. הכללים החדשים, בהם גידול ההשקעה בדרמה ב-20% ומחויבות לשידור תחקירים כלכליים, יובאו לאישור בעוד כחודש וחצי
06/01/2013 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

חיזוק תוכניות התחקירים והדרמה - אלה השינויים המרכזיים שוועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה מתכוונת להכניס בכללי שידורי הטלוויזיה של הרשות. הוועדה קיימה בשבוע שעבר דיון בנושא שינוי הכללים בעקבות החלטת הרשות להחיל אותם על כל בעלי הזיכיונות החל משנת 2013 ובהמשך גם על בעלי הרישיונות.

הוועדה שמעה סקירה והמלצות לשינויים בכללים מפי מנכ"לית הרשות, אילת מצגר, ולאחר מכן קיימה דיון בשינויים הנחוצים. במהלך הדיון הובהר כי הוועדה רואה חשיבות בשינוי תמהיל השידורים במסגרת הסוגה העילית, והעצמת תחומי הדרמה והתחקיר. הוועדה ציינה גם כי ההגברה של מחויבות ההשקעה בסדרות דרמה מסוגה עילית נועדה לחזק את היצירה והתרבות הישראלית תוך עיסוק בנושאים מעניינים ומגוונים המרכיבים את מרקם החברה הישראלית.

"תוכניות התחקירים הן אבן יסוד בחברה דמוקרטית ועל הזכיינים לשפר את נוכחותן על מסך הטלוויזיה בהיקפים משמעותיים תוך דגש על תחקירים כלכליים הנוגעים לאורחות חייו של כל אחד מאיתנו", הדגיש יו"ר הוועדה, יעקב שחם, במהלך הישיבה. שחם מבהיר כי תחום התחקירים כפי שהוא מופיע בכללי הרשות השנייה כיום הוא מופשט, ונכלל בתחום התעודה. כעת הוועדה מבקשת לייחדו ולהקדיש לו משבצת מובחנת, שתחייב את גופי השידור.

בתחום הדרמה, ועדת הטלוויזיה מבקשת כי ההשקעה של הזכייניות תגדל ב-20%. יו"ר המועצה, ד"ר אילן אבישר, הבהיר שתוספת הדרישה להפקת שעות דרמה מבוססת על מסגרת הדרישות של בעל רישיון שכיום חלה על ערוץ 10. לדבריו, החלוקה הפנימית בתוך קטגוריות הסוגה עילית איפשרה הפקות רבות של תוכניות מיוחדות ותוכניות תעודה, כאשר המועצה מעודדת השקעות משמעותיות בדרמה ובסרטים דוקומנטריים.

המנכ"לית מצגר הדגישה את הצורך בשינוי הכללים והסדרת שידורי הטלוויזיה בערוצים המסחריים ציבוריים. "בעת הזו, בחלוף שנים רבות מתחילת השידורים המסחריים ולקראת המעבר לרישיונות, יש מקום לשקול שוב את כללי הרשות ולהתאים אותם לעידן זה ולשינויים בשוק הטלוויזיה".

לוח הזמנים שמציג שחם לניסוח כללי הרשות השנייה החדשים הוא חודש וחצי, במהלכו תזמן הוועדה לשימוע ציבורי של כל בעלי העניין בתעשיית הטלוויזיה והיצירה בישראל. "אנחנו זקוקים לעוד 3 פגישות. מצד אחד נזמין את היוצרים, שבטח יהיו מרוצים, וכמובן גם את הזכיינים, ונשמע מה יש להם לומר. לאחר מכן נביא את הכללים לאישור מועצת הרשות השנייה". הוא מסכם.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
ברנהיימר אבנר
קנלר
קריינות והנחייה
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו