הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
24 באוקטובר, 2016
רשות השידור תשקיע 70 מיליון שקל בהפקות מקור
מוסדות הרשות אישרו את מדיניות הרכש של רשות השידור ל-2013: 70 מיליון שקל יושקעו בהפקות מקור. מתוכם 8 מיליון שקל יוקדשו להפקת דרמה יומית על יחסי יהודים-ערבים, 8 מיליון שקל נוספים לדרמת נוער ו-15 מיליון שקל לתוכניות תעודה
14/01/2013 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

האם השנה תהיה השנה בה תחזור רשות השידור לתפקידה המקורי, בית ליצירה הישראלית המקורית? מדיניות הרכש להפקות מקור שגיבשה הרשות לשנה הקרובה - שיעמוד על 70 מיליון שקל - מלמדת על התפתחות חיובית. אבל ההיסטוריה מלמדת כי ברשות השידור - מדיניות לחוד ומציאות בשטח לחוד.

רשות השידור ספגה לאורך שנים ביקורת ציבורית נוקבת בעקבות אי עמידתה במחויבויות התוכן שלה. בשנה שעברה נדמה היה כי היא עומדת להפנות יותר משאבים לטובת היצירה המקורית, אך התקוות לשינוי התבדו במהלך השנה. על פי דו"ח שהגישה רשות השידור לקראת דיון בעתירת איגודי היוצרים נגדה בבג"ץ, התברר כי מתוך 71 מיליון שקל, הסכום אותו התחייבה הרשות להשקיע במהלך 2012 בהפקות מקור, הושקעו עד סוף אוקטובר רק 13.4 מיליון שקל - 19% בלבד.

עוד התברר כי אף שהרשות פרסמה קולות קוראים רבים להפקת פרויקטים שונים, הגיעו רק מעטים מהם לשלבי חתימה ויציאה להפקה. בעקבות אי עמידת הרשות במחויבויות התוכן שלה, קבע בית המשפט כי הוא יהיה זה שיפקח על כך שהרשות תעמוד בחובות ההשקעות בהפקות מקור, עליהן היא הצהירה בשנת 2012 ותצהיר בשנת 2013.

מדיניות הרכש להפקות המקור ל-2013, אם כן, מחייבת את הרשות השנה יותר מתמיד. היא מבוססת על הצעתו של יו"ר הרשות, אמיר גילת, שהתקבלה פה אחד בישיבה משותפת של ועדות התוכן והכספים של הרשות.ההצעה שאושרה כוללת הפקת דרמה יומית בהשקעה של 8 מליון שקל שאמורה לשמש עוגן לשידורי הערב של הערוץ הראשון, ותעסוק בחיים המשותפים של יהודים וערבים במדינה. ברשות מבטיחים כי קול קורא להפקת הדרמה יפורסם בקרוב.

עוד כוללת ההצעה שאושרה הפקת דרמת נוער שתהווה עוגן לשידורים לקהל הצעיר וכן דרמה שתתבסס על קלאסיקה ישראלית בהשקעה של 4 מליון שקל. בתחום התרבות והזמר העברי יושקעו 5 מליון שקל ובתוכניות בידור יושקעו 8 מליון שקל, במסגרתם תופק תוכנית אירוח לליל שישי.

בתחום התעודה תשקיע הרשות השנה 15 מליון שקל, בתוכם כלולה הפקתם של פרק אחד או שניים בסדרה על תולדות ארץ ישראל, שמהווה את החלק השלישי בטרילוגיית סדרות הדגל של רשות השידור - "עמוד האש" ו"תקומה". מיליון שקל יושקעו בפיתוח דרמות, סרטי תעודה ותוכניות שונות שישודרו כ"פיילוטים", שהמוצלחים בהם יפותחו לסדרות שלמות. עוד החליטו מוסדות הרשות כי 20% מתקציב ההתקשרויות יופנה לנושאים הקשורים לאוכלוסיה הערבית, ובהם תעודה ודרמה.

יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת מבטיח: "ניצני השינוי ברשות השידור כבר ניכרים על המסך וימשיכו להיראות במהלך השנה הקרובה ובשנים הבאות. אני גאה להוביל יחד עם ההנהלה בראשות המנכ"ל יוני בן-מנחם את השינוי ברשות השידור אשר חוזרת להיות בית ליצירה הישראלית העכשווית תוך הפיכת השידור הציבורי לאיכותי, רלוונטי, ישראלי וחדשני".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
מקסים סגל
אקט סאונד - מקליט ראשי
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו