הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
24 באוקטובר, 2016
הוועדה לבדיקת שוק התקשורת תגיש את המלצותיה בעוד 4 חודשים
הרשות השנייה הודיעה היום על הרכבה של הוועדה המייעצת לבחינת שוק התקשורת, שתתחיל את עבודתה בימים הקרובים. לתפקיד נציגי הציבור נבחרו פרופ' גבי ויימן ודוד בועז
27/01/2013 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הודיעה היום על בחירת הרכב הוועדה המייעצת לבחינת הכשל בשוק התקשורת - שכוללת חמישה חברי מועצה ושלושה חברים חיצוניים "בעלי ניסיון והשכלה רלוונטיים באחד מהתחומים - תקשורת, כלכלה ויצירה ותוכן", כהגדרת המועצה.

לתפקיד יו"ר הוועדה נבחר יעקב שחם, יו"ר ועדת הטלוויזיה של המועצה. מלבד שחם, חברי המועצה שנבחרו לשבת בוועדה הם: יו"ר ועדת הכספים אייל דה פאו, יו"ר ועדת המחקר יוכי פלר, אייל מלובן, וד"ר מיכל שפירא. לתפקיד נציגי הציבור נבחרו פרופ' גבי וימן, חוקר ומומחה לתקשורת מאוניברסיטת חיפה, ודוד בועז, מומחה בענייני כלכלה כספים ורגולציה, לשעבר הממונה על התקציבים. באשר לנציג הציבור השלישי - בימים הקרובים, מסבירים ברשות השנייה, ירוכזו שמות נוספים כדי לבחון אפשרות לצרף חבר חיצוני נוסף מאחד התחומים הרלוונטיים ואישורו יותנה בבדיקת ניגוד עניינים משפטית. 

הוועדה, כך מדווחת הרשות השנייה, תתחיל לפעול כבר בימים הקרובים ותגיש המלצותיה בתוך 120 יום. אלה יועברו בשלב ראשון למועצת הרשות השנייה ולאחר מכן לשר התקשורת החדש שיבחר.

מטרת הוועדה, שעל הקמתה הוכרז כבר לפני כחודש, היא לקיים בחינה כוללת ויסודית של תחום התקשורת. הוועדה תתמודד עם שורה של נושאים, וביניהם: מחויבויות התוכן של הזכיינים, שוק הפרסום בטלוויזיה, ההתנהלות הכלכלית של הזכיינים, השפעות המדיה החדשה על מדיניות הזכיינים, תוכן שיווקי, התנהלות שוק ההפקה ועוד.

מנכ"לית הרשות בפועל, אילת מצגר, אמרה: "בפני הרשות עומד אתגר מורכב, ומוטלת עליה אחריות גדולה להסדרה נכונה של שוק השידורים בטלוויזיה. הסדרה זו צריכה להיות מבוססת על בחינה רחבה ומקצועית של ההתפתחויות בישראל ובעולם בתחום, ועל מבנה השוק על כל מרכיביו. הנהלת הרשות תעמיק בנושאים שעל הפרק ותספק תשתית עובדתית מקצועית רחבה על מנת שמסקנות הוועדה יהיו רלוונטיות ותכליתיות ותיושמנה בפרק זמן קצר".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
רן דנקר
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו