הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
27 באוקטובר, 2016
הוועדה לבחינת הטלוויזיה תיפגש עם הזכיינים
הוועדה לבחינת תחום שידורי הטלוויזיה בישראל, שהוקמה על ידי הרשות השנייה, תיפגש היום עם נציגי הזכיינים "קשת", "רשת" וערוץ 10 ותשמע מהם על הנושאים הדורשים, לדעתם, שיפור וטיפול. על הפרק: ריכוזיות בשוק הפרסום, מחויבויות התוכן, תוכן שיווקי, ניו מדיה ועוד
07/03/2013 - [בתעשייה]

מאת: יריב פלג

רייטינג? יש ברוך השם. תוכן? נניח. כסף? או, פה קבור הכלב. שוק הטלוויזיה בישראל במשבר ממושך והזכיינים, בעיקר ערוץ 10, אולם גם "קשת" ורשת", נלחמים על חייהם.

בדיוק למטרה זו הקימה לאחרונה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו את ה"וועדה לבחינת שוק הטלוויזיה בישראל", שתיפגש היום עם נציגי הזכיינים כדי לשמוע מהם מהן הבעיות העיקריות איתן הם מתמודדים.

בראש הוועדה עומד יעקב שחם וחבריה הם חברי מועצת הרשות השנייה איל מלובן, יוכי פלר, איל דה פאו וד"ר מיכל שפירא, אליהם מצטרפים שני חברים חיצוניים, דוד בועז והפרופסור לתקשורת גבי ויימן.

לקראת הפגישה עם נציגי הזכיינים, שיופיעו כל אחד בנפרד, ריכזה הוועדה שורת נושאים עיקריים עליהם היא סבורה כי יש לתת את הדעת. הנושאים הללו הם:

1. בחינת מחויבויות התוכן של הגורמים השונים בשוק הטלוויזיה. נושא זה יעסוק במחויבויות התוכן של הגופים המשדרים ובמיפוי הגופים המוצאים כסף על תוכן כשביניהם זכייני הרשות השנייה, פלטפורמות הכבלים והלווין ורשות השידור וניתוח היקפי ההוצאה המתבצעת על ידי הגופים המשדרים.

2. ניתוח שוק הפרסום. בנושא זה יבדק היקף ההכנסות מפרסום והאם היה בו גידול או קיטון בשנים האחרונות, אופן מכירת זמני הפרסום בטלוויזיה, מחיר הפרסום מול הרייטינג, היקף ושעור עמלות הפרסום, פעילות החברות לרכישת מדיה ומגמות עתידיות בשוק זה.

3. תוכן שיווקי. ייבחנו היבטי נושא זה, כשביניהם היקף ההכנסות מוערך מתוכן שיווקי, הדרכים שננקטו עד היום כדי לעקוף את האיסורים על תוכן שיווקי, בניית מודל שיאפשר שידור לגיטימי של תוכן שיווקי וקביעת כללים בהם יידרשו משדרי התוכן השיווקי לעמוד.

4. הנהלותן הכלכלית של הזכיינים. בנושא זה תבחן הוועדה את הוצאות הזכיינים בנושאים שאינם קשורים לרגולציה, מבנה ההוצאות, הוצאות על תוכן, יחס בין הוצאות להכנסות והכנסות מפעילות נוספת מלבד טלוויזיה, כגון אינטרנט, מכירת פורמטים ועוד.

5. השפעות המדיה החדשה על פעילות הזכיינים. ייבחנו השינויי בהרגלי הצפייה של הצרכנים, הקיטון בצפייה ב"זמן אמת", שידורים באינטרנט, צפייה דחויה ועוד.

6. ניתוח שוק ההפקה. בנושא זה ייבחנו היקפי ההוצאה על תוכן, מיפוי וניתוח ההוצאות על התוכניות השונות, בדגש על סוגה עילית מול תוכניות בידור מרכזיות וביזור ההפקות בין חברות ההפקה השונות הפועלות בשוק.   

"הישיבה היום היא הישבה השנייה שלנו בסך הכל", אומר חבר הוועדה הפרופ' גבי ויימן. "מטרת הישיבה היום היא שמיעת הזכיינים ותוכנה תלוי בעיקר בהם. אנחנו יודעים שיש להם טענות קשות כלפי הריכוזיות בשוק הפרסום ועל כך שמעט גופים הם אלו שקונים את זמן הפרסום ועל העמלות הגבוהות שקיימות. נבקש לשמוע על כך בפירוט. נשאל את הנציגים כמובן על כל נושא התוכן השיווקי, על איך יכול להיות שיש רייטינג גבוה מאד, אולם ההכנסות נמוכות ולעיתים ויש הפסדים ועל מצבם הכלכלי והתחזיות שלהם לשנים הקרובות". 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
תומר רוזנמן
תסריטאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו