הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
26 באוקטובר, 2016
הוועדה לבחינת הטלוויזיה נפגשה עם הזכייניות
הוועדה לבחינת תחום הטלוויזיה נפגשה עם מנכ"לי "רשת", "ישראל 10" ו"קשת" ושמעה מהם ניתוח פרטני לגבי מצב תעשיית הטלוויזיה והפרסום בישראל. יו"ר הוועדה יעקב שחם: "בשלבים הבאים נזמן גם את היוצרים והמפיקים, פרסומאים, נציגי המפרסמים ועוד"
10/03/2013 - [בתעשייה]

מאת: יריב פלג

הוועדה לבחינת תחום הטלוויזיה נפגשה בסוף השבוע שעבר עם מנכ"לי זכייניות הטלוויזיה המסחרית. הוועדה, בראשות יעקב שחם, נפגשה עם זכייניות הטלוויזיה המסחרית "רשת", "קשת" ו"ישראל 10" ושמעה ניתוח פרטני של כל אחד ממנכ"לי הזכייניות, אבי צבי, אבי ניר ורפי גינת, לגבי מצב תעשיית הטלוויזיה והפרסום בישראל.

מנכ"לית הרשות אילת מצגר הציגה סקירה מקיפה של מחויבויות התוכן של הזכייניות בכל התחומים.

"ריכוז הנושא מורכב", אמר יו"ר הוועדה, יעקב שחם. "ישבנו עם נציגי שלושת הזכיינים, שמענו סקירה כולל דרישותיהם לגבי השינויים במחויבויות וביתר הנושאים, והצגנו חומרים משווים לגבי הרגולציה בחו"ל. הוועדה תמפה את כל הנושאים שעלו בשימועים עד כה ותגבש את עמדתה לאחר דיון בכל נושא ונושא. הנושאים מחולקים לשבעה כאשר עד כה דנו בעמדת הזכיינים, ובשלבים הבאים נזמן גם את היוצרים והמפיקים, פרסומאים נציגי המפרסמים ועוד, על מנת לשמוע את התייחסותם לדברים".

יו"ר הדירקטוריון של ישראל 10 אבי בלשניקוב אמר כי הוא "רואה בוועדה את נקודת המפנה של שוק הטלוויזיה בישראל, וכגורם היחיד שיכול להציל את הענף. התעשייה הזו נשכחה מאחור ולא תוקנה כבר עשר שנים. התקשורת שואפת לעצמאות ולאיזון תקציבי. לשוק התקשורת יש פוטנציאל צמיחה אך הוא לא ממומש".

מנכ"ל קשת, אבי ניר, התייחס למסר העיקרי שלדעתו מורכב מפשטות, גמישות ואחריות. ניר המליץ ללמוד מהמודל הבריטי של הרגולציה על שידורי הטלוויזיה המעניק גמישות לגופים המשדרים.  

מנכ"ל רשת, אבי צבי, דיבר על הצורך להפחית במחויבות רגולטוריות כבדות מדי כדי להביא את הזכייניות לאיזון כלכלי במטרה לקיים את הרפורמה ולעבור לשדר ברישיון עם אופק ארוך טווח.

יו"ר המועצה, דר' אילן אבישר, ציין שהפגישות עם המנכ"לים והצוותים הבכירים של זכייני הטלוויזיה התנהלו בדיאלוג מקצועי ופורה. "לכולם ברור שיש כשלים ומוקשים שיש לפרקם, כאשר הטלוויזיה המסחרית מתמודדת עם קשיים כלכליים דווקא בתקופה של הישגים מרשימים ביצירה המקורית, ברצועות החדשות ובתוכניות הבידור המושקעות שזוכות לפופולאריות חסרת תקדים. המועצה בוחנת את כל הנושאים הללו בראש פתוח וגדול, ומסקנותיה ישרתו את מדיניות המועצה ויתייחסו גם להיבטים נוספים, שיוכלו לסייע לשר התקשורת הבא בקידום היעדים הציבוריים של הטלוויזיה המסחרית".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
יואב שדמה בע"מ 
פיתוח פילם לקולנוע ולטלוויזיה
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו