הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
25 באוקטובר, 2016
הוועדה לבחינת שוק הטלוויזיה נפגשה עם היוצרים
אחרי הזכייניות, הגיע תורם של נציגי היוצרים להציג בפני הוועדה לבחינת שוק הטלוויזיה את המשבר בענף מנקודת מבטם. בתום הדיון הממושך הביע היו"ר שחם הזדהות עם היוצרים
12/05/2013 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

הוועדה לבחינת תחום הטלוויזיה של הרשות השנייה ממשיכה בסבב הפגישות שהיא עורכת עם שלל הגורמים הפעילים בשוק המקומי, בדרך להגשת המלצות להסדרת שוק התקשורת. הפעם היה זה תורם של היוצרים להציג בפני הוועדה את נקודת המבט שלהם על המשבר בשוק התקשורת, ולפרט את הקשיים המלווים את פעילותם בו. בדיון הממושך שניהלה הוועדה עימם בשבוע שעבר, הביעו היוצרים את מצוקתם לגבי מצבו הקשה של שוק היצירה. מצב זה נוצר בין השאר כתוצאה מההתנהלות הזכיינים כלפיהם וכן בשל עצירת הפקות רבות שהיו מתוכננות בשל התיקון שבוצע בכנסת.

מטרתה של הוועדה לבחינת תחום הטלוויזיה היא לקיים בחינה כוללת ויסודית של תחום התקשורת השרוי מזה תקופה ארוכה במצב משברי ולגבש המלצות אופרטיביות להתאמות בהסדרת שוק הטלוויזיה. על חברי הוועדה נמנים פרופ' גבי וימן, דוד בועז, פנינה שנהב, אייל מלובן, אייל דה פאו ודר' מיכל שפירא, והיו"ר יעקב שחם. היא החלה לפעול בפברואר, ואמורה להגיש את המלצותיה במהלך 120 יום. בין הנושאים העומדים על סדר יומה: מחויבויות התוכן של הזכיינים, שוק הפרסום בטלוויזיה, ההתנהלות הכלכלית של הזכיינים, השפעות המדיה החדשה על מדיניות הזכיינים, תוכן שיווקי, התנהלות שוק ההפקה ועוד.

נציגי היוצרים - איגוד המפיקים, הבמאים, התסריטאים, פורום היוצרים הדוקומנטרים ואק"ט - העלו בפני הוועדה שורה ארוכה של נושאים בעייתיים בענף, ביניהם סוגיית דחיית וביטול התכנים בעקבות החלטת הכנסת מדצמבר 2012 להפחית לזכיינים את המחויבות לסוגה עילית ב 27%; מודל ההפקות המקומיות הקנויות; הנוהג הבעייתי של אי מתן זכויות יוצרים וקניין רוחני ביצירה ליוצרים ע"י הזכיינים; הצורך בחידוד ההגדרות לסוגה עילית ובפרט מסוג תעודה; דרישת נאותות הפקה; הקדמת מועד ההכרה בתוכניות מסוגה עילית למועד ההוצאה הכספית ולא מועד השידור על מנת לשפר את מוסר התשלומים ליוצרים ועוד.     

"למרות שחלק מהטיעונים הם מאוד קשים ויכולים לזעזע את הענף אני בהחלט מבין אותם, תחושתי היא שאכן הם מתקרבים לדקה התשעים לפני יציאה למחאה", אמר יעקב שחם, יו"ר הוועדה, בעקבות המפגש. "הוועדה מייחסת משקל רב לטיעונים ששמענו מאיגודי היוצרים התורמים לקידום התוכן הישראלי המקורי בישראל".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
שלומית ארנון
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו