הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
24 באוקטובר, 2016
מסקנות הועדה לבחינת שוק הטלוויזיה - ביולי
לאחר שנפגשה עם נציגי היוצרים והזכייניות, שמעה הועדה לבחינת שוק הטלוויזיה גם את נציגי המפרסמים ותגיש את מסקנותיה ביולי. יו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר: "העלנו בפני הועדה את הבעיות ואנחנו מקווים שמהמסקנות תצא בשורה טובה לענף"
30/05/2013 - [בתעשייה]

מאת: יריב פלג

הועדה לבחינת שוק הטלוויזיה, שמונתה על ידי מועצת הרשות השנייה על מנת למצוא פתרונות לשוק הטלוויזיה המסחרית, סיימה ביום חמישי האחרון את סבב פגישותיה ותגיש מסקנות בחודש יולי.

לאחר שנפגשה כבר עם נציגי איגודי היוצרים ונציגי הזכייניות "קשת", "רשת" וערוץ 10, קיימה הועדה בראשותו של יעקב שחם פגישה עם נציגי המפרסמים ודנה עמם בסוגיות הרבות הנוגעות לשוק זה. העניינים שנידונו עם המפרסמים היו בין השאר: המחויבויות הרגולטוריות, תוכן שיווקי, חסויות והריכוזיות בשוק המדיה ועמלות משרדי הפרסום. היום אמר שחם לגלובס כי הועדה "תבחן את הגבלת כוחן של חברות המדיה".

יו"ר איגוד המפיקים אסף אמיר, שנכח בפגישת נציגי היוצרים עם הועדה, אמר כי "הצגנו בפני הועדה את הקשיים ששוק ההפקה העצמאי בישראל נמצא בו, כאשר גופי השידור מציעים עבודה לפחות גורמים בשוק ורוב העבודה נמצאת בידי מספר מצומצם של חברות. זוהי התפתחות של השנים האחרונות, הגורמת להתדרדרות במצבן של חברות הפקה רבות ולשליטה גדולה מדי של גופי השידור. מעבר לזה העלנו את בעיית תנאי התשלום ההזויים של גופי השידור, הגורמים לכך שעלויות רבות מתגלגלות לפתחן של חברות ההפקה וגורמות להן קשיים התנהלות גדולים.

"דיברנו גם על כך הבעיה לקיים נאותות הפקה, על כך שגופי השידור מעוניינים לקחת את זכויות היוצרים מחברות ההפקה ועל הבעיה הידועה של הריכוזיות בשוק הפרסום. ראש הועדה דיבר על כך היום ואמר שהוא מתכוון לטפל בנושא. למרות כל אלה, אנחנו שמחים על עבודת הועדה. חברים בה אנשים רציניים המומחים בתחום ואנחנו מקווים שמהמסקנות שיופרסמו תצא בשורה טובה, שתביא להתפתחות חיובית בענף".

יו"ר הועדה יעקב שחם אמר כי "כל הפגישות היו מרתקות, דנו במגוון רחב של נושאים וכעת נתכנס על מנת לסכם את הפעילות. את המסקנות הסופיות נגיש למועצת הרשות השנייה בחודש יולי".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
נאוה סמל
תסריטאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו