הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
23 באוקטובר, 2016
אמיר גילת נגד כתבי התקשורת
יו"ר הרשות מבכה את מקצוע העיתונות מעל דפי הפייסבוק בעקבות הידיעות על הארכת כהונתו. על הכוונת: נתי טוקר, כתב התקשורת של דה מרקר. טוקר בסטטוס תגובה לגילת: "הייתי מייעץ לך לא לבוא בטענות ותואנות על כותרת אחת, אלא לדאוג שכל הכותרות הבאות יהיו קצת יותר חיוביות"
27/08/2013 - [בתעשייה]

מאת: יונת נחמני

חילופי סטטוסים בפייסבוק מהימים האחרונים, בין יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, לבין כתב התקשורת של דה מרקר, נתי טוקר, חושפים מעט מהנעשה מאחורי הקלעים של הסיקור התקשורתי המתמשך על רשות השידור והנעשה בה.

חילופי הדברים בין השניים לא זכו עדיין לפומביות רבה, אם להסיק ממספר התגובות, הלייקים והשיתופים המלווים כל אחד מהסטטוסים בנושא. הם התחילו עם סטטוס שפרסם לפני יומיים גילת בדף הרשמי שלו כיו"ר הרשות, תחת הכותרת "אי-תונות לא-חמת", בעקבות מכתב של תנועת אומץ בעניין הארכת כהונתו כיו"ר הרשות (אודותיו פורסם גם כאן בקולנוען). מהפנינים בפוסט: "פעם היתה עיתונות לוחמת. היום קיימת, למרבה הצער, עתונות לא מקצועית , רשלנית, מלאה בטעויות, שגיאות וסילופים. אי-תונות. לא-לוחמת. לא פעם כבר התראתי בעבר על זילות המקצוע שכה אהבתי וכה הערכתי. איפה הימים בהם כתבנו בחרדת קודש כל מילה?"

ההמשך הגיע בצורת סטטוס נוסף שפירסם גילת אמש, הפעם בדף Amir Gilat בו מוזכר שמו של טוקר כאחד העיתונאים שפרסמו את הידיעה ללא בדיקה ראויה. כתבתו של טוקר נפתחה בשאלה האם אמנם תוארך כהונתו של גילת, וגילת פותח את הפוסט הארוך שלו ומשיב: "ובכן, התשובה היא - לא. ומכיון שיש לי נגיעה אישית לענין החלטתי להביא את הסיפור במסגרת פינתנו אי-תונות לא-חמת. אין כמו הסיפור הזה כדי לחנוך את הפינה, שכן הפעם לא מדובר על ספקולציות, הערכות או תחושות, אלא על עובדות לאשורן. די היה בבדיקה קצרה כדי שטוקר וחבריו האחרים שפרסמו את האייטם לא יפלו בפח שמישהו ניסה לטמון להם".

את הסטטוס מסיים גילת בפסקה: "הגדיל לעשות אחד העתונאים שגם לאחר שקיבל את התגובה, ציין בסוף הידיעה שלו: אולם בניגוד לנאמר, מינויו של גילת לתפקיד יושב-ראש רשות השידור אושר בממשלה ב-18 ביולי. 2010 אישור הממשלה הגיע לאחר ששלושה ימים קודם אישרר נשיא המדינה שמעון פרס את המינוי והעניק לגילת כתב מינוי. עתונאי זה התעלם לחלוטין מכתב המינוי ומהחלטת הממשלה. טוב, למה לתת לעובדות לקלקל סיפור טוב?".

תגובתו של טוקר, כמתחייב מהמדיום, לא איחרה לבוא. בסטטוס המופנה לגילת כותב טוקר: "ראשית, תרשה לי לבקשך להבהיר את כוונתך מאחורי משחק המילים המבריק. מהי אותה אי-תונות לא-חמת? זו אותה עיתונות שמנסה להוריד את המסך מעל גוף ציבורי שמתנהל במחשכים? זו אותה עיתונות שמנסה לחשוף את המנגנונים המעוותים, את ההטבות למקורבים ואת כשלי הניהול החריפים? זו אותה עיתונות שנאלצת להתמודד עם הנהלה ויו"ר שעושים יד אחת כדי למנוע מהציבור מידע בסיסי על הגוף הציבורי שממומן מכיסם? זו אי-תונות? האם אתה תרמת תרומה כלשהי כדי שאותה אי-תונות תצליח במשימתה לבער את החוליים של הרשות? ".

בסיום הפוסט, שמתייחס כמובן גם לסוגיית הארכת הכהונה שעל הפרק, משגר טוקר חץ נוסף לכיוונו של גילת "עוד הערה קטנה: גם אם בסופו של דבר יתברר שהצדק איתך אני מניח שגם אתה מבין מדוע אתה והרשות זוכים לסיקור ביקורתי מאוד בכל סוגיה שעולה על הפרק. אם הייתי העוזר התשיעי שלך הייתי מייעץ לך לא לבוא בטענות ותואנות על כותרת אחת, אלא לדאוג שכל הכותרות הבאות יהיו קצת יותר חיוביות. יש סיכוי שזה יקרה?".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
שמשון (27/8/2013)
https://www.facebook.com/ripiba
 
2. יש לסגור את רשעות השידור מייד
אנוס אגרה (28/8/2013)
 
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
איתמר בן כנען - עורך תרבות כל העיר (י-ם) -
איתמר בן כנען - עורך תרבות
עיתונות ארצית
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו