הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
22 באוקטובר, 2016
אלכס גלעדי: "אפשר להגיד שאני אשם בהיווצרות הטאלנט בישראל"
כך אמר נשיא קשת ביום עיון שנערך בבית הספר לתקשורת של המכללה למנהל לציון 20 שנה לטלוויזיה המסחרית
20/10/2013 - [בתעשייה]

 מאת: עדיה אמרי אור

המכללה למנהל ערכה היום יום עיון לציון "20 שנה להולדתו של הערוץ המסחרי (ערוץ 2)". בפאנל המרכזי תוכננו להשתתף שלושה נציגים משלושת הזכּייניות שהפעילו את ערוץ 2 בראשית דרכו: דן שילון שייצג את רשת ואת עצמו כעיתונאי ואלכס גלעדי נשיא קשת. עוזי פלד נשיא קבוצת טלעד אמור היה להשתתף בו אך לבסוף נעדר.

אחד השאלות המעניינות שהופנו לגלעד הייתה האם הוא מאמין בשיטת מדידת הרייטינג בישראלי, המציגה, באופן יחסי, נתוני רייטינג גבוהים מאשר בשאר העולם ולפיכך - ייתכן שגם שגויים.  "לא חשוב אם אני מאמין בה", השיב, "אלא חשוב אם המפרסמים מאמינים בה" והותיר את הקהל מהורהר.

בשיחה נידונו נושאים רבים אך נראה שההתייחסות הבוטה והחדה ביותר הייתה דווקא לערוץ 1. מעבר לכך שבערוץ 1 נאלצים להיכּנע טוטאלית להשפעה הפוליטית אמר שילון גם כי "בערוץ 2 הכוח הפוליטי נחלש, אבל הוא לא נעלם. גם בערוץ 10 יש נגיעות, אבל למרבה המזל יש שם עיתונאים שנלחמים בגופם על זה".

בכל הנוגע למעמד הטאלנטים בטלוויזיה המסחרית, לחוזיהם ולמשכורותיהם אמר אלכס גלעדי ללינוי בר-גפן, מנחת יום העיון וטאלנטית של קשת בעבר בעצמה כי "אפשר להגיד שאני אשם בהיווצרות הטאלנט בישראל. דודו טופז שבר את הכללים כאשר הוא הצטרף לערוץ 2 ביום שישי בערב ושבר גם את עצמו. דן שילון מכיר אותו טוב ממני וממנו הבנתי שהוא היה חולה עוד לפני כן". גלעדי אף הודה כי "בזמנו, עוד לפני שזכינו במכרז, הצעתי לדן מרגלית 150 אלף דולר לשנה, גם אם לא נזכה בו. זה כמו קבוצת כדורסל - כדי לנצח, צריך את הכוכבים הכי גדולים".
 
שני הפאנליסטים לא חסכו שבטם גם מהשיטה עצמה ומהרגולטור. גלעדי אמר כי "שלושה זכיינים בערוץ אחד זה טמטום", אמר גלעדי על תחילת דרכו של הערוץ המסחרי. חיצים ישירים יותר הפנה לרשות השנייה בנוגע לדרך בה הוקם ערוץ 10 - "הטמטום הגדול של מועצת הרשות השנייה הוא הבידול של הקמת ערוץ 10 מערוץ 2. אל תזלזלו באיוולת ובטיפשות של הרגולטור".

שילון המשיך את הדברים ואמר בייחס לערוץ 10 ואמר כי "נוצר שם בור של בריחת קהל שאותו כמעט אין סיכוי למלא. אני חושב שיש מקום לערוץ 10, שערוץ 2 יתפצל לשתי זכייניות שיהיו להם שבעה ימי שידור, ואז הערוץ הנוסף יוכל להשתוות".
 

 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
נפתלי אלטר
תסריטאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו