הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
29 באוקטובר, 2016
פרסום ראשון: הושהו העיצומים במשרד התקשורת
אספות העובדים והעיצומים במשרד התקשורת שתוכננו להיום במשרד התקשורת, הושהו על ידי ועד העובדים מאחר ומשרד האוצר הודיע להסתדרות על כוונה להתחיל במו"מ עם העובדים
28/10/2013 - [בתעשייה]

מאת: עדיה אמרי אור

"ועד עובדי משרד התקשורת הודיע כי הוא משהה את העיצומים עליהם הכריז אתמול מאחר ומשרד האוצר הודיע להסתדרות על כוונתם להתחיל במו"מ עם העובדים בנושא איחוד המועצות. על- כן אין עיצומים במשרד התקשורת", כך נמסר לקולנוען, לאחר שהעיצומים שתוכננו להיום ופורסמו אמש בכל כלי התקשורת לא יצאו לפועל.

ועובדי משרד התקשורת, בתמיכת הסתדרות עובדי המדינה, הודיעו אמש לשר התקשורת גלעד ארדן על כוונתם לפתוח בצעדים ארגוניים ולהתחיל בעיצומים. העובדים מוחים על כך שבקשתם להבטחת זכויותיהם באמצעות הסכם קיבוצי, טרם נענתה.  בבסיס המחלוקת בין עובדי המשרד לבין השר מונחת הצעת החוק של ארדן, אשר תוגש היום לקריאה ראשונה במליאת הכנסת ועוסקת ב-"איחוד הרשויות"  - איחודן של הרשות השנייה עם המועצה לשידורי כבלים ולווין, לגוף רגולטורי אחד שירכז את כל סמכויות ההסדרה בשידורי הטלוויזיה והרדיו בארץ. הצעת החוק אשר אושרה לפני מספר חודשים בוועדת שרים לענייני חקיקה, הטרידה רבים במשרד התקשורת עקב הרעה אפשרית בתנאים אשר צפויה לעובדי המועצה והמינהלת של שידורי הכבלים והלוויין.

עובדי המועצה והמינהלת חזרו והסבירו אתמול כי אינם מתנגדים עקרונית לאיחוד הרשויות אך הם חוששים מכך שהצעת החוק, במתכונתה הנוכחית, תסב פגיעה קשה בזכויות כלל העובדים. כחלק מפעילותם למניעת הגזירה, עובדי המועצה לשידורי כבלים ולוויין, ניסחו מסמך דרישות מפורט אשר כולל את ההבנות המחייבות להפסקת העיצומים.

כאמור, העובדים דורשים להוסיף להצעת החוק סעיף מפורש, כפי שנעשה בעבר בעניין מינהל מקרקעי ישראל, לפיו הרשות המאוחדת לא תחל לפעול אלא לאחר שיושג הסכם קיבוצי עם העובדים - הסכם אשר עוסק במבנה הארגוני של הרשות החדשה ומבטיח את שמירת זכויותיהם. עובדי המועצה מבקשים לקחת חלק בעריכת ההסכם שיש לו השפעה מכרעת על עתידם המקצועי.

 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
ליאל דניר
פרי כפרי
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו