הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
28 באוקטובר, 2016
אומ"ץ מבקשת משר התקשורת לבדוק ניגוד עניינים בועדת לנדס
התנועה פנתה לשר התקשורת ארדן בבקשה לבדוק את הקשר חברת ועדת לנדס ומנהלת מחלקת הדרמה והקומדיה של קשת, קרני זיו, ליועץ המשפטי של קשת, עו"ד גזית, שייצג לאחרונה את רשות השידור
17/11/2013 - [בתעשייה]

מאת: עדיה אמרי אור

תנועת אומ"ץ ברשות היו"ר אריה אבנרי, העוסקת בבחינת מנהל תקין, צדק חברתי ומשפטי שיגרה לפני יומיים מכתב לשר התקשורת ארדן ובו ביקשה לבדוק את הקשר הבעייתי, לטענתה, בין חברת ועדת לנדס לבחינת רשות השידור - קרני זיו - לבין היועץ המשפטי של זכיינית ערוץ 2 קשת בה משמשת זיו כמנהלת תחום הדרמה והקומדיה.

עו"ד גזית, כך נטען במכתב ששוגר לשר ארדן "ייצג באחרונה את רשות השידור בשורה של נושאים מהותיים שקשורים בעקיפין ובמישרין בתפקודה של הנהלת רשות השידור". לפיכך ביקשה אומ"ץ מהשר כי סוגיות אלה יבחנו על מנת שלא יהיה חשש לניגוד אינטרסים
ולו גם למראית עין".

יו"ר אומץ אריה אבנרי, מה בדיוק הטענה כלפי זיו?

"הישיבה שלה שם ועצם הזיקה שלו אליה כקולגות היא משהו שיש לשאול עליו שאלות. אני בפירוש לא אומר שהוא מתדרך או לא מתדרך אותה, אבל כל המערכת הזאת לא נראית לנו בריאה ופנינו ללשכת השר על מנת שיברר את זה. אם הוא יברר וימצא שזה בסדר, אכן נקבל את זה, אבל זו זכותנו המלאה לצלצל בפעמונים ולבקש בדיקה". בנוסף, אמר אבנרי לקולנוען כי כך או כך - הוא סבור שעצם ישיבתה של זיו בועדה פסולה אף היא מאחר שהיא נושאת תפקיד בכיר בזכיינית ערוץ 2 קשת.

יש הרי קונצנזוס על כך שהמצב ברשות השידור בעייתי. קרני זיו היא אשת מדיה מוערכת שנבחרה
לועדה בשל קישוריה, איפה הניגוד?

"אנחנו סבורים שמי שעוסקת בתכנים של הערוץ השני לא צריכה לדבר על גורלו של הערוץ הראשון. השידור הציבורי הוא לא דומה לקשת, אבל הוא בכל זאת גוף מסחרי ובהחלט גוף מתחרה. מאחר שהיא נושאת בתפקידה בקשת, אני אומר שיש מספיק מומחים לתקשורת במדינה שיכולים להביע את דעתם, חוץ מאדם שעובד בערוץ מתחרה.  

קרני זיו סירבה להגיב לדברים.


הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
רודריגו גונזלס
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו