הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
28 באוקטובר, 2016
הדיון בנושא "אלוף העברית" עבר לועדת טלוויזיה
בישיבת מועצת הרשות השניה שנערכה היום העלו חברי המועצה לדיון את סוגיית ההכרה ב"אלוף העברית" כסוגה עילית. הנושא עורר חילוקי דעות בין חברי המועצה להנהלה שנותרה בעמדתה
28/11/2013 - [בתעשייה]

מאת: יסמין שרייר עוזרי 

לאחרונה נענה מנכ"ל הרשות השניה שי באב"ד לבקשת קשת לשנות את הגדרת "אלוף העברית", חידון הילדים מ'תוכנית תעודה' ל'סרט תעודה'. החלטה זו נועדה כדי לסייע לזכיינית לעמוד במכסת הסוגה עילית בה היא מחויבת ויש בה תקדים מסוכן שבמידה ולא יבוטל עשוי לפגוע באופן חמור ביצירה הישראלית.

למרות שהדיון ב"אלוף העברית" לא היה על סדר היום של ישיבת מועצת הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, הסוגיה שעשתה הדים בתקשורת ואף זכתה לתגובות מחאה ברשת החברתית מצד שחקנים ויוצרים שביקשו להכיר בסטטוסים שלהם כסוגה עילית, לא יכלה להישאר מושתקת.

"עלה צורך מצד חברי המועצה להציף את הנושא ולראות אם יש פתרון מיידי",  אמר אחד מחברי המועצה. "היה ברור לחלוטין שכמה מחברי מועצה חושבים שהדבר בעייתי ושצריך לבחון אותו מחדש ולשנותו. ההנהלה הייתה בעמדתה ואז הוחלט שהנושא יעלה לדיון בועדת הטלוויזיה".

לעת עתה לא נקבע מועד לועדת הטלוויזיה, אך לפי ההערכות הועדה תתכנס בהקדם לדון בנושא, מכיוון שמדובר בנושא שעורר חילוקי דעות מהותיים בין הצדדים. "אני מניח שיתחשבו בהמלצות חברי המועצה, יהיה דיון וישמעו את כולם", אמר חבר המועצה. בשלב זה לא דובר על כך שגורמים חיצוניים יזומנו לדיון.   

מבחינת סדר היום המתוכנן של הישיבה, כאמור, זמן נכבד הוקדש לסוגיית "אלוף העברית", כסוגיה שהיא לא פשוטה והדורשת את התערבותם של חברי המועצה, "המועצה מכירה בחשיבות הנושא ומורכבותו", אמר חבר המועצה. בנוסף לכך עלו בישיבה נושאים שתוכננו על פי סדר היום, ביניהם הצגת התפיסה על מדיניות התוכן החדשה של באב"ד, לשם קבלת תגובות, כדי שבשלב מאוחר יותר הדברים יועברו לשימוע.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
Sonja Kaminzca Bratislava
נציגויות ישראל בעולם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו