הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
21 בדצמבר, 2014
מועמדי האקדמיה לתחרות פרסי הטלוויזיה
HOT מובילה עם 16 מועמדויות, yes מציגה 15 מועמדויות. 11 מועמדויות לקשת, 10 לערוץ 10, 2 לערוץ הראשון ומועמדות אחת לטלוויזיה החינוכית – קולנוען מביא את רשימת המעומדיות המלאה. פרס מפעל חיים יוענק השנה לבמאי, התסריטאי והמפיק רם לוי
29/12/2013 - [טלוויזיה]

מאת: מערכת קולנוען             

הוכרזו העולים לשלב הגמר בתחרות פרסי הטלוויזיה 2013 של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. במסגרת הטקס, שמתקיים השנה במהדורתו ה-11, יוענקו 20 פרסים בבקטגוריות שונות ליוצרים, שחקנים, סדרות ותכניות טלוויזיה. פרס מפעל חיים בתחום היצירה הטלוויזיונית מוענק השנה לבמאי, התסריטאי והמפיק רם לוי.

טקס פרסי הטלוויזיה, שיתקיים ב- 24 בינואר, ברידינג 3 בת"א ובו יוכרזו הזוכים, לא ישודר בשידור חי בטלוויזיה. בהודעת האקדמיה נמסר: "לצערנו, כמו בשנתיים האחרונות, גם השנה הטקס לא יועבר בשידור חי משום שגופי השידור לא מצאו לנחוץ להרים את הכפפה ולהיות שותפים בהפקת האירוע, שהוא גם יום חגה של תעשיית הטלוויזיה וגם מהווה פלטפורמה לקידום היצירה הטלוויזיונית האיכותית".

כאמור, פרס מפעל חיים מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע יוענק השנה לבמאי, התסריטאי והמפיק רם לוי, "על עשייתו, תרומתו השפעתו הרבה על הסוגה העילית ביצירה הטלוויזיונית הישראלית. בעשייתו השופעת, רם לוי הוא ממנתביי הדרך של אומנות הטלוויזיה וממעצביה הבולטים ועל כך בחרה הנהלת האקדמיה להעניק לו את הפרס על מפעל חיים לשנת 2013".

רם לוי הנו במאי בכיר (גמלאי) הטלוויזיה הישראלית, פרופסור מן המניין נלווה (אמריטוס) בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. ביים, הפיק וכתב (או השתתף בכתיבה) עשרות סרטים עלילתיים, דרמות טלוויזיה, סרטים תיעודיים וכתבות בעיקר עבור הטלוויזיה הישראלית, וגם עבור PBS (ארה"ב), BBC , CHANNEL 4 (בריטניה) ARTE, ו- 5  CHANNEL  (צרפת). ביניהם: הסרטים העלילתיים - לחם, חירבת חיזעה, מר מאני, משחקים בחורף, רצח מצלמים, הכלה וצייד הפרפרים, כתר בראש, עור, סטלה, איש משטרה, בוצ'ה, מי ורדים מפורט סעיד, הילד חולם, האישה שהפסיקה לאכול 90 דקות, וסרטיו התיעודיים: מיתרסים, רק לא לחשוב 2 פעמים, סגר, הסרט שלא היה, סכנין חיי, מותר לי לחבק אותך? מכתבים ברוח, 14 הערות על הר הזבל, נבוכדנצר בקיסריה, ואם נניח לרגע שיש אלוהים, THE MILLION DOLLAR SCAN, BETWEEN THE RIVER AND THE SEA.

רשימת המעומדיות המלאה:

"אופוריה", "אלנבי", "בני ערובה", "הבורר 4", "חטופים 2" ו-"שטיסל", יתחרו על תואר הסדרה הטובה ביותר; בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר יתמודדו: "בלתי הפיך", "המשרד 2", "הפרלמנט", "יום האם", "עבודה ערבית 4"; בקטגורית מיני סדרת דרמה הטובה ביותר, מועמדות סדרות yes בלבד: "אבודים באסיה", "בלו נטלי 2", "שביתה" ו"שביתה היום שאחרי".

עבור פרס סדרת התעודה הטובה ביותר יתמודדו: "איכילוב", "החיים כשמועה", "לוד בין ייאוש לתקווה", "ליבוביץ'. אמונה, אדמה, אדם", "שידוך משמיים"; הסדרות המתמודדות בקטגורית סדרת ילדים ונוער הטובה ביותר הנן: "אליפים 3", "גאליס 3", "החממה", "הפיג'מות 8", "חסמבה דור 3".

על פרס הבימוי הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער מתמודדים: אסף ברנשטיין ("אלנבי"), שי כנות ("הבורר 4"), גידי רף ("חטופים 2"), דני סירקין ("חסמבה דור 3"), אלון זינגמן ("שטיסל"). המועמדים בקטגורית התסריט הטוב ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער הנם: גדי טאוב, ארז קו-אל ("אלנבי"), אבנר ברנהיימר, גיא סידיס ("בלו נטלי 2"), רותם שמיר, עומרי גבעון ("בני ערובה"), גידי רף, ("חטופים 2"), יהונתן אינדורסקי, אורי אלון ("שטיסל

איתן צור עם שתי התמודדויות עבור פרס הבימוי הקומי (ב"המשרד 2" ו-"פרופיל 64", מועמדים נוספים הם:  רני סער ("יום האם"), שי קפון ("עבודה ערבית 4") ואסף הראל ("הפרלמנט"). מועמדי פרס התסריט הקומי הנם: סיגל אבין, רענן שקד ("בלתי הפיך"), עוזי וייל ("המשרד 2"), אסף הראל, אסי כהן, ערן זרחוביץ, מאור כהן ("הפרלמנט"), דניאלה דקל לונדון ("יום האם"), סייד קשוע ("עבודה ערבית 4"), ארז אבני, איתי אדרי, אביב דיבון ("פרופיל 64").

בקטגורית השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה/ מיני סדרה/ סדרת ילדים ונוער: מככבת איילת זורר עם שתי מועמדיות עבור משחקה ב"בני ערובה" ושטיסל". מועמדות נוספות הנן: רומי אבולעפיה (אלנבי), אלונה איב (בלו נטלי 2), נטע ריסקין (שטיסל). על תואר השחקן הטוב ביותר יתחרו: צחי גראד ("אבודים באסיה"), אביב אלוש ("אלנבי"), יהודה לוי ("אמא ואבאז"), אסי כהן ("חטופים "2), דב גליקמן ("שטיסל").

המועמדים עבור פרס השחקן הקומי הם: דביר בנדק (המשרד 2), אסי כהן (הפרלמנט), דרור קרן (יום האם), נורמן עיסא (עבודה ערבית 4), רועי אסף (פרופיל 64). המועמדות עבור פרס השחקנית הקומית הנן: עדי אשכנזי (בלתי הפיך), מלי לוי (המשרד 2), ליאת הרלב (הפרלמנט), קרן מור (יום האם), קלרה חורי (עבודה ערבית 4).

תכנית המציאות (ריאליטי) הטובה ביותר:

"אקס פקטור ישראל", "בית ספר למוזיקה 2", "המירוץ למיליון 3", "מאסטר שף 3", " The Voice 2".

תכנית דוקו-ריאליטי הטובה ביותר:

"בוס בהסוואה", "גולסטאר", "חי בלה לה לנד 2", "מחוברים פלוס", "סופר נני 4".

תכנית הבידור והשעשועון הטובה ביותר:

"אמבוש", "ארץ נהדרת", "המופע של רד ודביר", "כלוב הזהב", "מצב האומה".

תכנית מגזין בתחומי תרבות ופנאי הטובה ביותר:

"אנשים", "חדשות הבידור", "חי בלילה", "ערב טוב עם גיא פינס", "תמונה חדה".

תכנית האירוח הטובה ביותר:

"גיל ריבה", "המעגל", "חוצה ישראל", "סמולטוק", "שי בשישי". 

תכנית אולפן לילדים ולנוער הטובה ביותר:

"הכלב של המדינה", "הפרעת קשב", "פרויקט הלהקה", "ששטוס 2013".

תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר:

"אורלי וגיא", "המקור", "לונדון את קירשנבאום", "מבט שני", "עובדה".

מועמדי פרס הצילום:

איתי נאמן – "חטופים", אמנון זלאיט, איציק פורטל – "שידוך משמיים", גיא רז – אלנבי, רואי רוט – "שטיסל" , שי גולדמן – "אופוריה".

מועמדי  פרס העריכה:

איילה בנגד, עמרי צלמונה – "אלנבי", בועז ליאון – "לוד בין ייאוש לתקווה", גלעד אריאל, אתי לי-און זינגמן, איילה בנגד, תמר בן ברוך –"שטיסל", דני רפיח – "בני ערובה", יצחק צחייק – "הבורר", טל רבינר – "החיים כשמועה".

מועמדי פרס הניהול האמנותי:

אייל אלחדד – "בני ערובה", אמיר ירון – "הפרלמנט", דני אבשלום – "אלנבי", עידו דולב – "חטופים", תמר גדיש – "שטיסל".

מועמדי פרס עיצוב תלבושות:

זמירה רצ'קובסקי – "אלנבי", לאורה שיים – "חטופים", לימור משה – "שנות ה-80", נתן אלקנוביץ' – "הבורר", קרן איל מלמד, עוזי עמרני – "שטיסל"

מועמדי פרס המוסיקה המקורית:

אבי בללי – 4 מועמדיות עבור "אלנבי", "לוד בין יאוש לתקווה", ליבוביץ', אמונה, אדמה, אדם ו-"שטיסל", עמית פוזננסקי – "חטופים", רועי נשיא, אלון כהן – "בני ערובה"

מועמדי פרס הפסקול:

אביב אלדמע – "החיים כשמועה", אופיר לוקיי – "לוד בין ייאוש לתקווה", איציק כהן – חטופים, יוסי אפלבאום – "שטיסל", יוסי אפלבאום, איתי אלוהב – "אלנבי", אלי בן דיין, עמי ארד – "בני ערובה".

מועמדי פרס האיפור:

אורלי רונן – "פצועים בראש", אתי בן נון – "שטיסל", מאיה גרסטל – אלנבי", נילי לוי – "הפרלמנט", רונית דוגו-ארביב – "בני ערובה".

מועמדי פרס הספיישל אפקטס ווידאו ארט:

איתי תבל – "איכילוב", דולב טוקטלי – "החממה", דימה אוסטרובסקי, ירון יישנסקי, פיני קלויר – "פצועים בראש", מירון אוסלנדר, נדב שלמה גלעדי, רפי בן אהרון, פיני קלויר – "בני ערובה", פיני קלוויר, מיקי עמרם – "הבורר".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
Orit Kremer Ottawa
נציגויות ישראל בעולם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו