הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
25 באוקטובר, 2016
מחריפה המתיחות בהנהלת רשות השידור
על רקע ההתנגדויות למינויו של דה-פריס, מתגלה מתיחות עמוקה יותר בין יו"ר הרשות למנכ"ל. בן מנחם מחרים כעת את ישיבות המליאה
01/01/2014 - [בתעשייה]

מאת: אריאלה אלוש

דרכו של אילן דה-פריס ארוכה יותר ממה שחשב, מסתבר, לכסאו של מנהל הטלוויזיה. השבוע פורסם כי ועדת האיתור שנקבעה לצורך מינוי זה, בחרה בדה-פריס לתפקיד וכבר יצאה בהצהרה רשמית לתקשורת בדבר מציאת מנהל טלוויזיה ראוי. אך כבר למחרת ההודעה, כפי שפורסם בקולנוען, התריעה עמותת אומ"ץ על מנהל לא תקין בעצם הבחירה בדה-פריס ותהליך המינוי נעצר.

בנוסף להתראתה של אומ"ץ, בחירתו של דה-פריס ספגה התנגדויות גם מצד הוועד המנהל של רשות השידור ומספר חברי המליאה. הטענה העיקרית שעולה מצד המערערים על החלטת ועדת האיתור היא שיו"ר הרשות, אמיר גילת, קיבל את ההחלטה על דעת עצמו מבלי לשתף את חברי הועד המנהל. בצעדי מחאה רועמת, מחרימים כעת חברי הנהלת הרשות, ובראשם המנכ"ל יוני בן מנחם, את ישיבות ועדות התוכן והכספים שאמורות לדון במליאה על תקציב רשות השידור לשנת 2014.

המשבר בין הנהלת הרשות למליאת רשות השידור החל לפני כחודשיים לערך, כאשר גילת ביקש להדחי את בן-מנחם מתפקיד המנכ"ל. בנוסף, מינה גילת ועדה שתחקור את תפקודו הלקוי של הערוץ הראשון בזמן סופת השלגים בתחילת דצמבר. באיגרת ברכה לחנוכה שנשלחה לעובדי רשות השידור, כפי שפורסם בקולנוען, כתב גילת, "יכולה שנה זו להיות קרן אור... יכולה הרשות, אם תשכיל לכלכל את דרכיה, לשנות ולהשתנות כבר בחודשים הקרובים".

אך נראה שהמתיחות מול מנכ"ל הרשות הנוכחי מקשה על השינויים שגילת מייחל להם. כך, למשל, בערוץ הראשון שודרה השבוע התוכנית "פסק זמן" בזמן מחציתו של משחק כדורגל של ליגת העל, וזאת למרות הנחייתה של ועדת התוכן, בראשות גילת, להוריד את התוכנית משום שאינה משרתת את יעודה.

כאמור, מינויו של מנהל הטלוויזיה עדיין לא מומש, תקציב 2014 של הרשות עדיין לא אושר, ונראה שבימים הקרובים יאלצו לנקוט צעדים משמעותיים כדי לקדם משהו מחזונו של גילת לשנה הקרובה.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
צבי בר (1/1/2014)
המצב אליו התדרדר השידור הציבורי הוא בלתי נסבל וגורם לנזק ועוגמת נפש לציבור שלמעשה הוא הממן אותו מהאגרה הנגבת ממנו, ע"פ חוק.רק בסמכות השר ג. ארדן, הממונה על רשות השידור, לבצע "ניתוח" מציל חיים ולשחרר את רשות השידור מועד מנהל, שלמעשה מנהל רק את עצמו ופועל "לשתול"ולמנות "כבעלי תפקיד רק את "אנשי שלומו".
יש לבצע במהירות את ההליכים שבסופם ימונה מנכ"ל מתאים וראוי לרשות השידור ולהתחיל בהליכי הבראה של השידור הציבורי. מינוי מר א. דה פריס כמנהל הטלוויזיה היה צעד ראשון ומוצלח. אין כל הפתעה בצעדיו הביריונים של בן מנחם ו/או מי מטעמו, לרבות מי שפועל בשם תנועת "אומ"ץ, המנסים לעצור ולבטל את המינוי המוצלח ולהחזיר את הכאוס לרשות השידור.
כבוד השר אנא ממך פעל בהתאם לסמכותך למען השידור הציבורי ללא חשבונאות
 
ג (4/1/2014)
מנכ״ל עלוב
 
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
חן רחובות
עצמאיים
בתי קולנוע
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו