הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
27 באוקטובר, 2016
0:1 ללינדה בר נגד גילת
בית הדין קיבל עמדת דוברת רשות השידור בדבר זהות הבודק בתלונתה נגד יו"ר הרשות על הטרדה מינית ומגדרית. לשכתה המשפטית של הרשות ננזפה על כך שהגישה 2 עמדות מנוגדות בנוגע לבודק: עמדת יו"ר הרשות ועמדת מנכ"לה
02/01/2014 - [בתעשייה]

 מאת: יסמין שרייר עוזרי

בית הדין לעבודה בירושלים בראשות השופטת רחל בר"ג הירשברג, קיבל הבוקר (ה') את עמדתה של דוברת רשות השידור לינדה בר על פיה לא נפל פגם בעבודתו של יראון רופין בבירור תלונתה של דוברת רשות השידור, על כך שיו"ר רשות השידור, הד"ר אמיר גילת, מתנהג בצורה מינית ומגדרית כלפי עובדות הכפופות למרותו.

בית הדין הורה על המשך הבירור על ידי מר רופין ביחד עם שופטת בדימוס של בית הדין לעבודה בתל-אביב, הגברת דינה אפרתי. בכך נעתר למעשה לבקשת נציגי הדוברת שביקשו לצרף את אפרתי לבירור. "זוהי סאגה לא פשוטה, אני שמחה שהדברים הסתיימו כך ומקווה שהצדק עוד יראה", אמרה בר היום.

הדברים מתרחשים בעקבות תביעה שהגישה אתמול לינדה בר כנגד הרשות והנהלתה - על הטיפול הלקוי בתלונתה נגד אמיר גילת על הטרדה מינית ומגדרית. לדבריה, "גילת מתעמר בנשים לעיני כל". לפי כתב התביעה, גילת סילק את דוברת הרשות פעמים רבות מישיבות והתעמר בה ובעובדות נוספות ברשות.

הבירור בנושא התלונה נמשך כבר 8 חודשים. למרות שנגבו כל העדויות מהנשים המעורבות בפרשה, לטענת דוברת הרשות, גילת לא היה מוכן למסור תשובותיו ליראון רופין, שמונה לבודק התלונה מטעם הרשות - ואף ביקש שימונה במקומו בודק חיצוני שיתחיל את כל הבדיקה מחדש. "יש כאן ניסיון להתחמק ולמסמס את התלונה וברור שהנשים שהעידו יפחדו להעיד פעם שנייה לגורם חיצוני", אמרה הדוברת.

בכתב ההגנה של עורכי הדין של רשות השידור אושרה טענת של לינדה בר על פיה ד"ר גילת סירב לשתף פעולה עם מברר שמונה מטעמה של הרשות. בר התבטאה בנוגע לכך ואמרה, "לא הסכמתי ש-8 חודשים ירדו לטימיון. אני שמחה שבית הדין קיבל את עמדתי בנוגע לבודק".

שופטת בית הדין העבירה ביקורת על ההתנהלות המשפטית של הרשות ונזפה בלשכתה המשפטית, שהגיעה לדיון עם שתי עמדות סותרות באשר לזהות הבודק: עמדת יו"ר הרשות אמיר גילת - לפיה צריך להוציא את הבדיקה לגורם חיצוני ועמדת המנכ"ל - לפיה צריך להמשיך עם הבודק יראון רופין.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
דרור קרן
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו