הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
28 באוקטובר, 2016
הציבור מוזמן להציע שיפור לתמהיל שידורי ערוץ 10 ו-2
הרשות השנייה פרסמה היום מסמך מדיניות לשימוע ציבורי, בין ההמלצות העולות מהמסמך: צמצום היקף שעות הריאליטי ויותר תוכניות איכותיות, הרחבת הגדרתם של תכניות וסרטי התעודה כדי להבטיח בידולם מתכנים מסוגים אחרים
08/01/2014 - [בתעשייה]

 מאת: יסמין שרייר עוזרי

הרשות השנייה פרסמה היום (ד') לשימוע ציבורי מסמך מדיניות מפורט אשר מטרתו לשפר את מגוון ותמהיל השידורים המשודרים בערוצים 2 ו- 10.  הרשות מסרה שהיא "מציעה לחדד את אופן השימוש בכלים הרגולטוריים המצויים בידה כיום באופן שיעודד את הזכיינים ליצור תמהיל איכותי ומגוון יותר של שידורים". 

כמו כן ציינה הרשות שמסמך המדיניות המוצע עולה בקנה אחד עם המדיניות שמוביל שר התקשורת גלעד ארדן לעידוד שידור איכותי ובכללו יצירות ישראליות ולהגנה על צופים צעירים.

הציבור מוזמן להגיש את עמדתו בנוגע למדיניות המוצעת, עד ה-2 בפברואר 2014. לאחר קבלת עמדות כל הגורמים, תדון מועצת הרשות השנייה בעמדות שהוצגו ותגבש את מדיניותה הסופית בנושא.

המסמך פירט את עמדתו בנושאים הבאים: קביעת יעדי על של הרגולציה על התוכן הטלוויזיוני - מהם נגזרת המדיניות המוצעת, הגדרת הפרמטרים לבחינת איכות התוכן וכלים אופרטיבים ליישום מדיניות הרשות.

במסמך הובעה תפיסתה של הרשות השנייה, לפיה היא מגדירה את יעדיה: "קיימת חשיבות תרבותית וחברתית רבה לערוצי השידור המרכזיים במדינה, הנתונים לפיקוח ציבורי... כמו כן מייחסת הרשות משמעות רבה במתן מענה מרבי לצרכי הציבור לצרוך תוכן מגוון ואיכותי במסגרת שידורי הטלוויזיה המרכזיים".

בין היעדים המפורטים במסמך: לדאוג לקיומן של תוכניות איכותיות במסגרת השידורים; להבטיח לציבור היצע שידורים בעל תמהיל של מגוון סוגי תוכן; למנוע שידורים פוגעניים; לקדם את היצירה הישראלית; לבחון את מדיניות השידורים לאור השינויים הטכנולוגיים בתחום ולשאוף לקיומם של גופי שידור חזקים מבחינה כלכלית.

בין ההמלצות העולות מהמסמך: צמצום היקף שעות תכניות הריאליטי המותרות לשידור בשבוע על מנת שתמהיל השידורים יכלול בנוסף לתכניות אלה ותכניות בידור גם תכניות איכותיות ובחינת הכרה מוגברת בתכניות בעלות ערך ציבורי מיוחד המשודרות מעבר למכסה המינימלית הנדרשת בחוק הרשות השנייה.

כמו כן הוצעה המלצה הנוגעת לנושא הגדרת הפרמטרים לאיכות התוכן: הרחבת הגדרתם של תכניות וסרטי התעודה כדי להבטיח בידולם מתכנים מסוגים אחרים, שיש בהם יסודות מקצועיים של תיעוד. "תכניות תעודה וסרטי תעודה הם תכנים אשר נדרש בהם ניתוח ביקורתי ומעמיק של נושא מסויים או תפיסת עולם, ולא מתבססים רק על תיעוד פשטני של תופעה או אירוע", נכתב במסמך.  


הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
תור בן מיור
במאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו