הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
26 באוקטובר, 2016
רשות השידור תקדם תוכניות שיתנו ביטוי לאוכלוסיה עם "צרכים נוספים"
הצעה בנושא שהעבירה חברת הוועד המנהל, גאולה אבידן, התקבלה פה אחד. במסדרונות הרשות, נשמעים קולות החוזים שבנושא נוסף שהוכרע במליאה - אישור מינוי דה פריס למנהל הערוץ ה-1 - עדיין לא נאמרה המילה האחרונה
16/01/2014 - [בתעשייה]

מאת: מערכת קולנוען

חברת המליאה וחברת הועד המנהל של רשות השידור, גאולה אבידן, העבירה החלטה במליאת הרשות, בנושא קידום תוכניות שיתנו ביטוי לאוכולוסייה בעלת "צרכים נוספים". החלטה זו תואמת את חזון רשות השידור שגובש במליאה ב2011, בו הצהירה הרשות על כוונתה "לייחד ולגוון את השידורים לכל הקהלים ולכל קול בחברה הישראלית".

אבידן, הציעה לפתוח את שנת 2014 ביישום החזון על ידי קידום תוכניות מסוג זה "בדרך של עידוד יצירה שתבטא את חווית החיים עם מוגבלות לא כדרך של התגברות והתמודדות אלא כביטוי יצירתי בעל קול ייחודי". יקודמו תוכניות כדוגמת: דרמות בשילוב אנשים עם מוגבלויות, סרטי תעודה, הבאת מומחים לראיון- כשהמומחה בעל מוגבלות, יוצרים עם מוגבלות, שילוב ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בתוכניות ילדים ועוד.

מהרשות נמסר שעל ידי יישום החלטה זו תוכל "הרשות לסייע לשנות סטיגמות והבניות חברתיות המבודדות ומדירות אוכלוסייה מיוחדת זו מהשתתפות מלאה במרחב הציבורי, ולהדגיש את ההיבטים החיוביים שבחיים עם מוגבלות". 

לשאלת המערכת, מתי החלטה זו עשויה להיכנס לתוקף ונראה את ביטוייה על המסך, מסרה הרשות כי "לא ברור מתי, אך הכוונה ליישמה בקרוב, ההחלטה עברה וכעת ינסו לקדמה ולהוציאה לפועל".

החלטות נוספות שהתקבלו באותה ישיבת מליאה כללו את מינוי של פרופ' אסא כשר ליו"ר ועדת האתיקה של רשות השידור, ואת אישור מינויו של אילן דה פריס למנהל ערוץ 1. עשרה חברי מליאה הצביעו בעד המינוי, שמונה התנגדו ואחד נמנע. 

בקרב התרנגולים המתמשך בין יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת לבין מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, גבר גילת על בן מנחם שהתנגד לכניסתו של דה פריס לתפקיד. עם זאת, גורם ברשות ציין כי "הרוחות במסדרון אומרות שהמילה האחרונה בנושא טרם נאמרה".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
אסף בילט
במאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו