הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
25 באוקטובר, 2016
היום בכנסת: כנס ראשון בנושא תל"י
בשעות אלה מתארגנים יוצרים מז'אנרים שונים לעלות לירושלים לקראת כנס בנושא הצעת החוק בעניין תל"י. הלוקיישן: משכן הכנסת. תסריט ובימוי: "המונופוליסטים"
20/01/2014 - [בתעשייה]

מאת: אריאלה אלוש

היום מתקיים בכנסת כנס יעודי ביוזמת חברי הכנסת מירב מיכאלי (העבודה), עמרם מצנע (התנועה) וגילה גמליאל (הליכוד ביתנו), לקידום החוק שנועד לאפשר את פעילותה של תל"י, חברת התמלוגים של הבמאים והתסריטאים בישראל. מטרת יוזמת החוק היא להסדיר את הלגיטימציה של תל"י להתאגד על מנת לגבות תמלוגים מגופי שידור מבלי שהדבר ייחשב כהסדר כובל. את הכנס מארגנים יוזמי החוק.

לפני כשבועיים המליץ דיויד גילה, הממונה על הרשות להגבלים עסקיים, לבין הדין להגבלים עסקיים- שלא לאפשר לתל"י להתאגד ולנהל משא ומתן על גובה התמלוגים מול ערוצי השידור השונים, כפי שפורסם בקולנוען.

איגודי תסריטאים שונים בעולם הביעו תמיכתם בתל"י במהלך החודש האחרון, וקראו לממונה על ההגבלים לראות כיצד נושא התמלוגים מתנהל בארצותיהם. בין היוצרים שמביעים תמיכתם בתל"י, נגד טענת הזכייניות שהיא "מונופוליסטית", נמצאת גם התסריטאית שרה גודמן, שבין עבודותיה ניתן למצוא את הסדרות המצליחות "Reunion" ו-"Gossip Girl".

החשש שקיים כרגע בין היוצרים הוא שאם תתקבל המלצתו של גילה על ידי בית הדין שאמור להתוות את אופי ומבנה התנהלותה של תל"י, הדבר יביא לפגיעה ביכולתם להמשיך ולהתפרנס מעצם קבלת התמלוגים מגופי השידור בארץ.

תחת סיסמת המאבק "גם אני מונופוליסט", מקווים היוצרים לרתום למאבקם חברי כנסת נוספים מכל הסיעות ולהביא לכינונה של הצעת החוק שתעגן את פעילותה של תל"י וזכותה להתאגד למען תמלוגי היוצרים. שרת התרבות, לימור לבנת, שהביעה תמיכה עקבית במאבק תל"י, מתכוונת אף היא להשתתף בכנס. 

למשכן הכנסת צפויים להגיע כמאה במאים ותסריטאים, בהם נועה רוטמן, יריב הורוביץ, אורי רוזנווקס, לירן עצמור, ערן קולירין, רני בלייר, תמר מרום, שירי־לי דשא, חיים בוזגלו, דניאל לפין, יובל שגב, מאיה הפנר, עמית ליאור, ילון גורביץ', רן טל וענת צורי

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
נתן כינר
הפקה - ניהול הפקה
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו