הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
22 באוקטובר, 2016
אומ"ץ לארדן: "לא להאריך כהונת יו"ר רשות השידור"
תנועת אומ"ץ פנתה לשר התקשורת במכתב בו ביקשה שיפעל לסיום תפקידו של יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת. במכתב הועלו טענות חריפות כלפי התנהלות היו"ר
21/01/2014 - [בתעשייה]

מאת: יסמין שרייר עוזרי

תנועת אומ"ץ, "אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי", פנתה היום לשר התקשורת גלעד ארדן על מנת שיקדם את סיום כהונת יו"ר רשות השידור. "תנועת אומ"ץ פונה אליך בבקשה שלא תענה לפניותיהם של גורמים שונים המבקשים להאריך את כהונתו של יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת", נכתב במכתב.

הרקע לשליחת המכתב לשר הוא פנייתם של גורמים פוליטים שונים לארדן בבקשה להאריך את כהונת יו"ר הרשות, אשר מסתיימת במרץ 2014. בסמוך לכך, עד לסוף פברואר 2014, ועדת לנדס לבחינת רשות השידור צפויה להגיש מסקנותיה, בשלב זה לא ברור אלו השלכות יהיו למסקנות אלו על כהונת היו"ר. 

במכתב ציינה תנועת אומ"ץ את הסיבות שמובילות לדעתה למסקנה "שסיום תפקידו של יו"ר הרשות הינו בלתי נמנע". ביניהן: התנהגות בניגוד לכללי המנהל התקין, בזבוזי כספים, גרימה להתפוררות המליאה ולמערכת יחסים עכורה בין חבריה, העסקת יחידת הביקורת של הרשות בזוטות.

עוד טוענת התנועה כי תפקוד הנהלת הרשות כיום לקוי מיסודו וכי "קיים נתק בין היו"ר לבין בכירים אחרים בהנהלה, דבר שפוגם ללא ספק בתפקודה של הרשות". המכתב מעביר ביקורת על התנהלות היו"ר ויחסו להנהלה, "ד״ר גילת אינו מבחין בין תפקידו כרגולטור לבין תפקיד ההנהלה ומתערב פעם אחר פעם בהחלטות ניהוליות מקצועיות פרטניות בחסות הטענה שהוא עורך ביקורת". עוד נכתב כי גילת "נעזר בנציב קבילות הציבור שמגיש לו תלונה אחת ועל פיה הוא מנהל ישיבות סרק שכל מטרתן היא ניגוח ההנהלה".

טענה נוספת שמעלה אומ"ץ היא כי היו"ר "ממשיך בהתנהלות מזגזגת לזמן מהרגע להרגע ישיבות של וועדות שונות וניכר שהוא פועל בשליפת נושאים ולא בעבודה מתוכננת" וכי החלטותיו "נשענות על חוות דעת משפטיות של יועצים פנימיים של הרשות שאינם מוכנים להמרות את פיו".

"כך למשל נהג בהתנהלות בכל הנוגע לחברת שפ״מ שהיא החברה הזכיינית לגיוס פרסומות". תנועת אומ"ץ טוענת כי התנהלות גילת גרמה לכך שהרשות הגיעה למצב שכעת אין הסכם עם החברה הזכיינית ואין אפשרות לגייס פרסומות בקול ישראל באופן עצמאי - עובדה שמותירה את רשות השידור עם בור תקציבי של עשרות מליוני שקלים וסכנה ממשית לקיומה. 


הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
יצחק לאור
פרי כפרי
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו