הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
24 באוקטובר, 2016
נבחנת מחדש מועמדותה של אפלבאום-פולני לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלווין
זאת לאחר שהתקבל מידע חדש, לפיו מתנהלת חקירה במשרד מבקר המדינה בנוגע לתפקודה של אפלבאום-פולני כיו"ר פארק אריאל שרון
27/01/2014 - [בתעשייה]

מאת: אריאלה אלוש

עו"ד אסתי אפלבאום -פולני היא ממובילי המירוץ לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלווין. אך מידע שהגיע אל שולחן ועדת האיתור גילה שמתנהלת נגדה חקירה ביקורתית על רקע טענות למעורבות, לכאורה, של אפלבאום במינויים לתפקידים בחברת פארק אריאל שרון, בעת כהונתה כיו"ר דירקטוריון החברה.

אפלבאום-פולני היא אחת המועמדים הסופיים שהומלצו על ידי ועדת האיתור לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. היא שימשה בעברה כמנהלת מטה ההסברה של הליכוד, וכן היתה חברה בצוות 100 הימים של נתניהו בשנת 2009, יחד עם שר התקשורת גלעד ארדן. 

כשהיה שר להגנת הסביבה מינה ארדן את אפלבאום לתפקיד חברת דירקטוריון ויו"ר פארק אריאל שרון, תפקיד אותו מילאה עד לפני כחצי שנה. משנת 2011 משמשת אפלבאום-פולני כמשנה ליו"ר רשות השידור, אמיר גילת, מינוי שאושר בממשלה. אפלבאום שימשה גם בתפקידים במגזר הפרטי כמנהלת התקשורת התאגידית של שטראוס, יועצת אסטרטגית ומרצה לשיווק.
 
בשלבי האיתור המוקדמים לא הוזמנה אפלבאום-פולני לראיון מול הוועדה, משום שלא עמדה בתנאי הסף הדורשים חמש שנות ניסיון ניהולי בתחום השידורים או הרגולציה, וזאת לאחר שמועמד נוסף, שי בזק, נפסל מאותם טעמים. אולם לאחר מכן התקבל אצל ועדת האיתור מידע משפטי נוסף, לפיו אפלבאום-פולני כן עומדת בדרישות לתפקיד, והיא אכן הוזמנה לראיון.

אך כפי שהסתבר במפתיע לועדת האיתור, נערך כעת כעת דו"ח מטעם מבקר המדינה על תפקודה של אפלבאום-פולני, כאמור. על פי הוראות נציבות שירות המדינה בנוגע להגשת מועמדות לתפקידים ציבוריים, כפי שפורסם בדה מרקר, "אם התנהלו או מתנהלים נגד מועמד למשרה חקירה או הליך בקשר להאשמה משמעתית ו/או פלילית, יש להביא בפני ועדת הבוחנים את המידע על החקירה או ההליך ולאפשר למועמד להגיב על המידע. על חברי הוועדה לשקול בכובד ראש את מהות המידע כאמור, והשפעתו האפשרית על התאמת המועמד לתפקיד". 

אפלבאום-פולני מכהנת גם כמשנה ליו"ר רשות השידור, והיות וברשות מדווחים כרגע על מאבקים פנימיים והתנהלותה נבחנת מול ועדת לנדס, מבקר המדינה עורך בדיקה מקיפה גם בהקשר זה. בתגובה לעניין, מסרה אפלבאום־פולני כי הניסיון הציבורי, הניהולי והתקשורתי שלה מדברים בעד עצמם, ואין לה כוונה להתייחס לרכילות. 

נראה שוועדת האיתור, על מנת שלא להיות מופתעת יותר בעתיד, מפשפשת היטב בציציותיהם של המועמדים לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלווין, ומי שרוצה מוצא לכלוך בפינות. כך גם מוטחות האשמות נגד עידית צ'רנוביץ, אחת המועמדות לתפקיד ומי ששימשה סמנכ"לית הרדיו ברשות השנייה עד לאחרונה, על כך שפעלה שלא כדין בעת עזיבתה את הרשות, כפי שפורסם בדה מרקר.  

 

 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
יודע היטב (27/1/2014)
צ'רנוביץ , מצחיק, רק חומרים לקחה?
ודברים אחרים?
כן /לא - לא נדע עד הבדיקה, או שכולם כן ידעו?
בית זה כבר לא...
 
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
ג.ג. אולפני ישראל 
ציוד צילום - תאורה וגריפ, אולפנים וחדרי עריכה
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו