הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
23 באוקטובר, 2016
בעקבות אישור החוק בוועדת השרים: הרשות להגבלים מבקשת להשהות הדיונים בנושא תל"י ל-3 חודשים
הרשות להגבלים עסקיים פנתה לבית הדין, שיחליט בנושא. דוברות הרשות: "החוק החדש עלול לייתר את הדיון בבית הדין ולהוביל לבזבוז זמן שיפוטי". אם השהיית הדיונים תאושר, תל"י תוכל בינתיים לפעול כרגיל
10/02/2014 - [בתעשייה]

מאת: שי ענבל

כשבוע לאחר שאושרה הצעת החוק להתאגדות במאים ותסריטאים בוועדת השרים לענייני חקיקה, מודיעים היום (ב') ברשות להגבלים עסקיים כי פנו בבקשה לבין הדין כי הדיונים בבית הדין להגבלים יושהו למשך שלושה חודשים, ועד אז תל"י תוכל לפעול כרגיל.

הצעת החוק של חברי הכנסת מירב מיכאלי (העבודה), עמרם מצנע (התנועה) וגילה גמליאל (הליכוד ביתנו), נועדה להסדיר את הלגיטימציה של תל"י (חברת התמלוגים של הבמאים והסריטאים בישראל) להתאגד על מנת לגבות תמלוגים מגופי שידור - מבלי שהדבר ייחשב כהסדר כובל, שהנו מנוגד לחוק.

במהלך ינואר המליץ הממונה על הרשות להגבלים, דיויד גילה, שלא לאפשר לתל"י להתאגד ולנהל משא ומתן בשם הבמאים והתסריטאים על תגמולים מול גופי השידור. עמדת גילה טרם התקבלה כלשונה על ידי בית הדין להגבלים, שהיה אמור להתוות את אופי ומבנה התנהלותה של תל"י. תגובת תל"י בזמנו לעמדת גילה הייתה כי מדובר ב"יום עצוב לתסריטאים ולבמאים בישראל".

החשש של היוצרים היה  שאם עמדתו של גילה תתקבל בבית הדין, אזי הדבר יפגע ביכולתם להתפרנס ולפעול מול גופי השידור בארץ. תחילת הפרשה היא בסוף 2013, לאחר שהזכייניות קשת ורשת הגישו בקשה לרשות להגבלים עסקיים להפסיק את פעילותה של תל"י, בטענה כי היא "פועלת כמונופול".

אולם כאמור, כעת מודיעה הרשות כי היא פנתה לבית הדין להשהיית הדיונים - בעקבות אישור הצעת החוק לפני כשבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה. בהודעה שמסרה הרשות לעיתונות נכתב: "הרשות הבהירה כי החוק עשוי לייתר את הדיון בבית הדין, והמשך הדיון בבית הדין עלול להוביל לבזבוז זמן שיפוטי". 

עוד נכתב: "במהלך התקופה הזאת תל"י תוכל להמשיך לפעול בהתאם לתנאים שנקבעו לה בעבר".

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
מיכל פוליצר
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו