הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
27 באוקטובר, 2016
הנהלת רשות השידור נעלה בפני אלי בבא את הדלתות
יום אחרי שמונה בבא על ידי היו"ר אמיר גילת למנהלה הזמני של ערוץ 1, במקומו של אילן דה פריס - גילה להפתעתו כי דלתות הלשכה ננעלו והמחשבים נותקו
11/02/2014 - [בתעשייה]

 מאת: נעמה קהא ושי ענבל

מי ינהל את ערוץ 1? המפתחות (תרתי משמע) בידיים של מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם, שטירפד עד כה את מינויו של היו"ר אמיר גילת, עמו הוא מצוי בסכסוך עמוק.

אתמול קבעה ועדת הביקורת במליאת הרשות בה חבר גילת כי אלי בבא (בתמונה), לשעבר מנהל התוכניות בערוץ 1, ימונה למנהל הזמני של הערוץ- ויחזיק בו עד שדה פריס ייכנס לתפקידו. בבא, עובד ותיק ברשות שהגיע ברשימתה של ועדת האיתור למקום השני, אחרי דה פריס, נכנס מיידית לתפקיד. כאשר הגיע היום ליומו הראשון בעבודה כמנהל ערוץ 1, הוא גילה להפתעתו כי ננעלו דלתות המשרד, נותקו המחשבים וכי המוזמנים שהיו אמורים להגיע לישיבה כלל לא הופיעו. בבא קיבל הודעה כי מדובר בהוראה מגבוה, ונאלץ לשוב למשכנו הקודם במחלקת הפרומו של הערוץ.

כזכור, בדצמבר האחרון החליט גילת למנות את דה פריס למנהל הערוץ- הנהלת הרשות ובראשה בן מנחם טירפדה את המהלך בטענה שהליכי המינוי היו בלתי תקינים. גילת שהביא בעצמו את דה פריס, החליט בתגובה לסירוב ההנהלה למנות זמנית את בבא, שהיה המועמד השני ברשימה של ועדת האיתור, וזאת עד שייאושר מינויו של דה פריס לתפקיד. יש לציין כי רק המנכ"ל בן מנחם הוא זה שיכול לאשר סופית את מינוי מנהל ערוץ 1 ולהעביר לידיו את הסמכויות. במידה ודה פריס אכן ימונה בסופו של דבר, הוא יהיה המנהל החיצוני הראשון אי פעם בתפקיד.

7 שנים ללא מנהל לערוץ 1

בן מנחם ואנשיו סוערים על התנהלותו של גילת בפרשה וטענו היום כי הוא "מנסה בתירוצים שונים לייצר תמונה עגומה ושונה מהמציאות" וכי הוא הוא "עוזר להרוס את הרשות ולהופכה לעיי חורבות מטעמיו הוא". עוד נמסר מהנהלת הרשות כנגד גילת: "יו"ר רשות השידור, יחד עם מספר חברי מליאה, מנסים זה זמן מה להשתלט על השידור הציבורי ולנהלו בניגוד לחוק. לצערו של המנכ"ל, תופעה זו, עליה הוא מתריע, ממשיכה ללא אבחנה בין ניהול לפיקוח...התנהלות היו"ר מעידה בכל פעם מחדש על כך שהוא פוגע הן בחוק הקיים והן בחדש וחוצה בדיוק את הקו שהמחוקק שרטט...מנכ"ל הרשות ורובו המוחלט של חברי הוועד המנהל פנו והתריעו על התנהלותו של היו"ר וחלק מחברי המליאה, והביעו מורת-רוח מהניסיונות לפגוע בריבונותה של הרשות והשידור הציבורי בישראל. מנכ"ל הרשות ומנהליה לא ייתנו ידם לנסיונות אלה וימשיכו להגן ללא לאות וללא משוא-פנים על השידור הציבורי". מאמיר גילת טרם נמסרה תגובה. 

 

אילן דה פריס. בינתיים בחוץ

מאז 2007, בה סיים את תפקידו מנכ"ל ערוץ 1 מושון מצליח, מתנהל הערוץ הראשון למעשה ללא מנהל - וסמכויות הניהול מופקדות בידי מנכ"ל רשות השידור.

ועדת האיתור שבחרה בדה פריס כללה את נציג מליאת רשות השידור עו"ד יוסי דרמר, נציגת אגודת העיתונאים צלילה רוז וד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, קמה לאחר שגילת התנגד להחלטת ועדת איתור קודמת למינויו של משה נסטלבאום לתפקיד מנהל הטלוויזיה, עקב פרשת התבטאותיו הלא הולמות לשני עובדות רשות הומו סקסואליים. עקב הפרשה הושעה נסטלבאום ל-3 חודשים מתפקידו, עד חודש מרץ.

אתמול (ב') פורסם ב-ICE כי נסטלבאום יערוך את תכנית "פוליטיקה" בערוץ 1.

המינוי של דה פריס עורר התנגדות לא רק בקרב הנהלת הרשות, אלא גם במקומות אחרים: כפי שפורסם ב"קולנוען", תנועת אומ"ץ דרשה את עצירת מינויו של דה פריס, בטענה כי זוהה "מנהל לא-תקין, במהלך בו פועלת ועדת האיתור כועדת מינוי ועוקפת את אישורו של הועד המנהל ברשות השידור". לטענת אומ"ץ החלטת ועדת האיתור אמורה הייתה להביא המלצותיה בפני הוועד המנהל של רשות השידור, "אלא שכפי הנראה, ועדת האיתור הפכה למעשה לוועדת מינוי", ובפרסום החלטתה עקפה את הוועד המנהל. 

גילת, מצדו, לא ויתר, ומינויו של דה פריס אושר במליאה בינואר, ברוב של 10 מול 8 - כשבין המתנגדים היה כאמור יוני בן מנחם, שהחרים את ועדת האיתור שבחרה את דה פריס. 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
עו"ד אורי פרייס (11/2/2014)
מצוין !! תן לו בשיניים !! "הכל לטובה", אומר תלמוד, וסוף סוף ימנו מפרק זמני מפעיל, ואת המנכ"ל האגדי, המאסטרו מוטי קירשנבאום שליט"א, למנהל וראש צוות שיקום רשות השידור.
 
זאב (11/2/2014)
ברשות השידור יש רק מנכ"ל אחד, וזה יוני החרטטן.
 
משלם אגרה (12/2/2014)
על זה אני משלם אגרה? זו התנהלות של מנהלים בכירים במדינה שלנו? כבר עדיף לסגור את רשות השידור ולהחזיר את הכסף לעם. או לחלופין, שמישהו רציני יעשה כבר את העבודה עליה אנו משלמים. בושה.
 
ליאור (12/2/2014)
ואנו עובדי הטלווזיה , העיתונאים עומדים מול המחריבים את מקום עבודתינו ושותקים. מחכים בדממה לגרזן .
 
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
רילי וילמובסקי
שחם
שחקנים חברי שח"ם
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו