הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
25 באוקטובר, 2016
מדוע טרם פורסם דו"ח הרשות השנייה לשנת 2012?
יותר משנה עברה, אבל הדו"ח לשנת 2012 - שמפרט בין היתר את עמידת הזכייניות במחויבויות התוכן ובהפרות במהלך השנה הקודמת - טרם פורסם לציבור. הדו"ח אמור להתפרסם לאחר אישור במועצה, אבל לא בטוח בכלל שהמסמך עצמו מוכן. שקיפות? לא ברשות השנייה
23/02/2014 - [טור אישי]

מאת: מערכת קולנוען

שנת 2012 כבר הרחק מאחורינו, שנת 2013 עברה חלפה לה ושנת 2014 ממש עוד מעט מסיימת את הרבעון הראשון שלה. אבל דו"ח הרשות השנייה, שסוקר את העמידה של גופי השידור במחויבויות תוכן, ההפרות בשידור (פרסום סמוי, למשל) והסנקציות שננקטו על ידי הרשות - טרם פורסם. לא מדובר על הדו"ח לשנת 2013 - אלא על הדו"ח לשנת 2012.

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, שתחת סמכותה נמצאים בין היתר זכייניות ערוץ 2 - קשת ורשת - ערוץ 10 והחינוכית, אמורה לפרסם מדי שנה את הדו"ח השנתי הפנימי שלה, בו מפורטת פעילותה במסגרת אכיפת הרגולציה על שידורים, וכן הדו"ח הכספי, הפקות המקור, ביקורת פנים ועוד. אולם כבר יותר משנה שעמוד הדו"חות באתר הרשות השנייה לא מתעדכן, כשהעדכון האחרון הוא דו"ח הרשות נכון על שנת 2011.

נסיונות "קולנוען" לברר מדוע עד כה לא פורסם דו"ח הרשות על מה המתרחש שנתיים אחורה העלו חרס. פנייה לדוברות לפני כשבועיים, בשאלה מדוע טרם פורסם הדו"ח, הניבה את התגובה: " הדו"ח יפורסם בימים הקרובים לאחר שיאושר על ידי מועצת הרשות השנייה". אולם מאז נערכה ישיבת מועצה, בה נושא אישור הדו"ח לא עלה לדיון - לדברי גורמים ברשות מפאת חוסר זמן (באותה ישיבה דנה המועצה בפרסום הליך השימוע שנערך לאנשי ערוץ 10 סביב פרשת ההתנצלות לשלדון אדלסון). התאריך של הישיבה הבאה של המועצה לא ידוע גם לחברים בה. בנוסף, פניות לחברי מועצה שונים העלו תחושה כי מדובר בתפוח אדמה לוהט. בנוסף, הופצר בקולנוען לעסוק בנושא זה ולכתוב עליו. בנוסף, נעשו מספר פניות ליו"ר מועצת הרשות השנייה, אילן אבישר, שהבטיח כי העניין בטיפול והדו"ח יתפרסם עוד מעט - אך בינתיים אין.

עם זאת, נשאלת השאלה האם הדו"ח לא עלה לדיון פשוט מפני שאינו מוכן. גורמים בכירים במועצה אמרו שלאחרונה פורסמה טיוטה מעודכנת של הדו"ח, לעיון חברי המועצה - דבר תמוה בהתחשב בכך שעד שיפורסם הדו"ח לשנת 2012 הוא יהיה כבר מעט לא רלוונטי. מדובר באיחור בעייתי אפילו במונחים של הרשות השנייה. הדו"ח לשנת 2011 , פורסם בדצמבר 2012 - ובו התגלה כי מספר תוכניות ריאליטי הוגדרו כסוגה עילית וכך התאפשר לזכייניות לעמוד בחובות התוכן שלהן.

וכך, הציבור בעצם לא יודע מה קורה ברשות השנייה, שאמורה בין היתר לפקח על הזכייניות ולהגיש דין וחשבון על פעולותיה בתחום הרגולציה. האם "קשת" עמדה בחובות התוכן שלה? כמה הפרות של פרסום סמוי בוצעו על ידי ערוץ 10 ומהם הצעדים שננקטו? באילו הליכים משפטיים הייתה מעורבת הרשות השנייה? ומה לגבי הדו"ח הכספי של הרשות? כל אלה לא ידועים ולא יהיו ידועים לנו.

ומה בדבר הדו"ח לשנת 2013? טוב, אלו כבר חלומות באספמיה.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
אבי פחימה
אקט ארט - מנהל אומנותי
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו