הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
26 באוקטובר, 2016
"אי אפשר לסיים את תקציב רשות השידור עד שההנהלה לא תגיע לישיבות"
דוד חיון, יו"ר ועדת הכספים זועם על המנכ"ל יוני בן מנחם ששוב החרים את דיוני הוועדה שדנה אמש בתקציב הרשות לשנת 2014
24/02/2014 - [בתעשייה]

תקציב 2014 של רשות השידור היה אמור להיות מוגש בסוף 2013, ואולם, התקציב מתעכב בעיקר לאור היעדרותה של ההנהלה מישיבות ועדת הכספים.

יו"ר ועדת הכספים ברשות, דוד חיון לקולנוען:  "אנחנו מתגלגלים עם התקציב מנובמבר. אי אפשר לסיים את התקציב עד שההנהלה לא תגיע לישיבות". חיון גילה כי ההנהלה הגישה לו תקציב גרעוני של 45 מיליון שקלים, ולמרות זאת, המנכ"ל לא מופיע לישיבות כדי לתת את המלצותיו לאיזון התקציב, כנדרש ממנו בחוק. "לא נשמע כדבר הזה", אמר חיון והוסיף, "צריך שהוא יגיע לדיונים כדי שנשמע את דעתו. ראוי לטובת השידור הציבורי ברשות שהמנכ"ל יתעלה מעל המחלוקות עם המוסדות וימלא אחר הנדרש בחוק".

כרגע שלושת נושאים הבוערים בתקציב רשות השידור ל-2014 שטרם נמצא להם פיתרון. הראשון, שידורי מונדיאל 2014 בברזיל שייערך בקיץ הקרוב. הערוץ מחוייב לשדר את המשחקים מתוקף הסכם ארוך שנים עם הזכיינית האירופית EBU, הסכם הכולל בין היתר גם מחוייבות לשדר את האירוויזיון. השני, הגידול ההדרגתי המחוייב בחוק בסכומים המוקצבים להפקות המקור (מושתת על עלייה באחוזים מתוך הכנסות הערוץ)- מתקציב של 72 מיליון שקלים אשתקד ל-90 מיליון שקלים השנה. הגידול בתקציב נובע מהגדלת האחוז מהכנסות השידורים. הנושא השלישי שעומד על הפרק, אי הוודאות לגבי גביית אגרה מהגמלאים שפטורים בחסות המדינה מתשלום, הסכום הכולל אותו המדינה אמורה להשלים במקום הגמלאים הפטורים נאמד בעשרות מיליוני שקלים.

בתוך כך החליט ועד עיתונות הפקה וטלוויזיה בערוץ 1 להקפיא את העיצומים והאיומים, לפחות עד סוף השבוע. אתמול בערב ועדת הכספים ברשות הודיעה לוועד שתחת חסותו כ-450 עובדים מחטיבת התוכניות בערוץ 1, כי תקציב ההפקות הפנימיות בעברית ובערבית לא יקוצץ בכ-75% לשנה הקרובה, ויוותר זהה לאשתקד- 12 מיליון שקל, ו-3 מיליון שקל, בהתאמה. "לא יכול להיות שבתקציב 850 מיליון שקל לא נמצא תקציב להפקות פנימיות, אין הצדקה לפגוע בתוכן", אמר היום (ג') חיון. יהודה כהן, יו"ר ועד עיתונות הפקה וטלוויזיה בערוץ 1 לקולנוען: "אנו מברכים את החלטת ועדת הכספים שלא לקצץ בתקציב ההפקות הפנימיות. איננו רוצים להשבית את ערוץ 1, אבל' אם ההנהלה ובן מנחם לא ידאגו שהכסף להפקות הפנימיות לא יועבר למחלקה' ולא יתנו את ברכתם להחלטת ועדת הכספים עד סוף השבוע נתבע את ההנהלה- יש לנו אישור מוועדת הכספים לעשות כך".

מהנהלת רשות השידור טרם נמסרה תגובה. 

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
ו (25/2/2014)
זה לא מנכ״ל זה חבורה של גנגסטרים שהשתלטה על הרשות
 
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
אורלי מרגלית
תסריטאים חברי איגוד
תסריטאים חברי איגוד
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו