הפוך לדף הבית | כניסת חברים | הרשמה | שלום אורח
21 באוקטובר, 2016
ועדת שכטר מבקשת מהציבור הצעות לרגולציה על תכני ניו מדיה
הוועדה הוקמה לפני כחודש על ידי שר התקשורת במטרה להתאים ולהסדיר את הפיקוח על השידורים המסחריים בעידן הדיגיטלי
10/03/2014 - [בתעשייה]

 

הסדרת והתאמת הרגולוציה הקיימת בעידן הניו מדיה נראית כמו משימה בלתי אפשרית. בשנים האחרונות אנו עדים לצונאמי דיגיטלי בתוכן הטלוויזיוני שאנו צורכים- פלטפורמות שידור מגוונות חדרו לשוק, טכנלוגיות חדשות שנגישות לציבור וכן ההרחבה של פס הגלישה באינטרנט שינו לחלוטין את כללי המשחק. המהפיכה הדיגיטלית שצוברת תאוצה מיום ליום כמעט וסירסה את יכולת הרגולוציה על התכנים ועל מי שמשדר ומפיץ אותם.

בשביל להשיב לרגולוציה את כוחה ואת הרלבנטיות שלה הקים בפברואר האחרון שר התקשורת גלעד ארדן את ועדת שכטר, שמטרתה להתאים ולהסדיר את הפיקוח על השידורים המסחריים בעידן הניו מדיה. הוועדה, בראשות פרופ' עמית שכטר, אמורה להגיש את המלצותיה לארדן עד ה-15 באוגוסט 2014.

היום פרסמה הוועדה קול קורא לציבור הרחב, בו היא מבקשת מהציבור לתת דעתו ועמדתו בשני נושאים עיקריים: האחד, עקרונות הרגולציה וכלליה- שיחולו הן על הגופים המשדרים המסחריים והן על גופי המדיה החדשה (באינטרנט, בסמארטפונים ובטאבלטים), והשני, הצעה למודל חלופי לגופי הפיקוח הקיימים, ואופן הפיקוח המומלץ.

את כתב המינוי המלא של הוועדה ניתן לקרוא כאן.

כל המעוניין להגיב או להציע הצעות והתייחסויות בהתאם לכתב המינוי מוזמן לעשות זאת בפניה בכתב לדוא"ל VRMOC@moc.gov.il, או בדואר לכתובת- משרד התקשורת, הוועדה לבחינת האסדרה על שידורים מסחריים, רחוב יפו 23, ירושלים 91999.

הוועדה מציינת כי כל ההצעות, ההתייחסויות והתגובות שתתקבלנה תהיינה פתוחות לעיון הציבור. את הפניות יש להעביר עד ליום חמישי, 3.4.2014. כזכור, ב-2011 מינה מנכ"ל משרד התקשרות דאז, עדן בר טל צוות לבחינת נושא הרגולציה על שידורי הניו מדיה. הצוות הגיש את המלצותיו למשרד התקשורת וקבע כי הרגולציה לא צריכה להיות תלויה בתשתית השידור או בטכנולוגיית ההפצה, אלא עליה להיות מוחלת על משדרי ומפיצי התוכן הטלוויזיוני באשר הם. בנוסף, המליץ הצוות על הקמת צוות המשך, אשר יבצע התאמות של הרגולציה לשוק הטלוויזיה הדינמי.

הדפסה שלח לחבר
הוסף תגובה  תגובות
חיפוש חופשי:
חיפוש לפי ענף:
> עבודה
חלבי רפיק
יוצרים דוקומנטריים חברי הפורום
הגשות, הקרנות ואירועים שאסור לפספס.
בניית אתרים
הפוך לדף הבית | פרסום באתר | תנאי שימוש | כתוב לנו