כללי

בנגקוק טיסות - טיסות לבנגקוק וממנה כל מה שצריך לדעת

Model 5263547

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

                                         סקירה מקיפה של המצב הנוכחי לגבי טיסות לבנגקוק וממנה, כולל שינויים, אתגרים והזדמנויות אחרונות.

העלייה בביקוש: כיצד השתנתה סצנת הנסיעות האוויריות של בנגקוק?

סצנת הנסיעות האווירית של בנגקוק חוותה זינוק משמעותי בביקוש במהלך השנים האחרונות. הפופולריות של העיר כיעד תיירותי עולמי הייתה המניע העיקרי לצמיחה זו. בנוסף לכך, מיקומה האסטרטגי של בנגקוק וחשיבותה הכלכלית הגוברת תרמו גם להגברת הנסיעות האוויריות אל העיר וממנה. שני שדות התעופה הגדולים של העיר, סוברנבהומי ודון מואנג, נרשמו בשנים האחרונות עלייה משמעותית במספר הטיסות והנוסעים.

העלייה בביקוש הובילה לשינויים משמעותיים בסצנת הנסיעות האוויריות של בנגקוק. חברות תעופה הרחיבו את השירותים שלהן לעיר, עם קווים חדשים רבים שנפתחו ליעדים שונים ברחבי העולם. הדבר הביא גם להגברת התחרות בין חברות התעופה, מה שהוביל בתורה להורדת מחירי הטיסה ולשירותים טובים יותר לנוסעים.

הגידול בנסיעות האוויריות הוביל גם להשקעות משמעותיות בתשתיות שדות התעופה. שני שדות התעופה סוברנבומי ודון מואנג עברו פרויקטי שיפוץ והרחבה גדולים כדי להכיל את מספר הנוסעים ההולך וגובר. לדוגמה, נמל התעופה סוברנבומי הוסיף טרמינל נוסעים חדש והרחיב את מסלולי ההמראה שלו כדי לטפל בטיסות נוספות.

סצנה הומה בנמל התעופה סוברנבומי בבנגקוק, המציגה את העלייה האחרונה בביקוש לטיסות.
סצנה הומה בנמל התעופה סוברנבומי בבנגקוק, המציגה את העלייה האחרונה בביקוש לטיסות.

ניווט במגיפה: כיצד מסתגלים חברות התעופה ושדות התעופה?

למגיפת COVID-19 הייתה השפעה משמעותית על תעשיית הנסיעות האווירית, ושדות התעופה של בנגקוק לא היו חסינים מפני ההשפעות הללו. חברות תעופה ושדות תעופה נאלצו להסתגל במהירות לנסיבות המשתנות על מנת לשמור על בטיחות הנוסעים ולשמור על פעילותם.

  • אמצעי בריאות ובטיחות:
    אחת הדרכים העיקריות שחברות תעופה ושדות תעופה התאימו למגיפה היא על ידי יישום פרוטוקולי בריאות ובטיחות חדשים. זה כולל אמצעים כמו חובת חבישת מסכות, ניקוי וחיטוי מוגברים ואמצעי ריחוק חברתי. שדות התעופה של בנגקוק התקינו גם סורקים תרמיים כדי לסנן נוסעים לאיתור חום ותסמינים אחרים של COVID-19.
  • קיבולת מופחתת:
    כדי לעמוד בהנחיות להתרחקות חברתית, חברות תעופה ושדות תעופה נאלצו להפחית את הקיבולת בטיסות ובטרמינלים של נמלי תעופה. זה הביא לזמני המתנה ארוכים יותר לנוסעים ולהגדלת העלויות של חברות התעופה. עם זאת, זהו אמצעי הכרחי כדי להפחית את הסיכון להפצת הנגיף.
  • טרנספורמציה דיגיטלית:
    המגיפה גם האיצה את השינוי הדיגיטלי של תעשיית הנסיעות האוויריות. חברות תעופה ושדות תעופה משקיעים כעת בטכנולוגיות כמו צ'ק-אין נייד ומערכות תשלום ללא מגע כדי לצמצם אינטראקציות פיזיות בין נוסעים לצוות. זה לא רק עוזר להפחית את הסיכון להפצת הנגיף, אלא גם הופך את חווית הנסיעה ליעילה ונוחה יותר עבור הנוסעים.

 

בנגקוק: מרכז לקישוריות אזורית?

שדות התעופה של בנגקוק הפכו זה מכבר למרכז לקישוריות אזורית, ומשמשים כשער לדרום מזרח אסיה ומחוצה לה. נמל התעופה סוברנבומי, שדה התעופה הבינלאומי המרכזי של העיר, הוא שדה התעופה השישי בעמוס באסיה ונמל התעופה ה-20 העמוס ביותר בעולם. היא משמשת כמרכז תאי איירווייס ומספר חברות תעופה אחרות, המקשרת את בנגקוק ליעדים ברחבי אסיה, אירופה והמזרח התיכון.

בנוסף לשדה התעופה סוברנבומי, בבנגקוק נמצא גם נמל התעופה הבינלאומי דון מואנג, המשרת בעיקר חברות תעופה זולות וטיסות פנים. יחד, שני שדות התעופה הללו מטפלים במיליוני נוסעים מדי שנה וממלאים תפקיד מכריע בחיבור בנגקוק לשאר העולם.

אחד היתרונות המרכזיים של שדות התעופה של בנגקוק הוא מיקומם האסטרטגי. תאילנד ממוקמת בלב דרום מזרח אסיה, מה שהופך אותה למיקום אידיאלי לטיסות המשך בין אירופה, אסיה ואוסטרליה. גם שדות התעופה של בנגקוק נהנים מתעשיית התיירות החזקה של המדינה, המושכת מיליוני מבקרים מדי שנה ומספקת זרם קבוע של נוסעים לחברות התעופה.

הצמיחה של חברות תעופה זולות באזור תרמה גם היא למעמדה של בנגקוק כמרכז אזורי. נמל התעופה הבינלאומי דון מואנג הפך ליעד פופולרי עבור חברות תעופה תקציביות כמו AirAsia ו-Nok Air, המציעות טיסות זולות ליעדים ברחבי דרום מזרח אסיה.

מפה הממחישה את מיקומה האסטרטגי של בנגקוק כמרכז לטיסות המשך בתוך האזור.
מפה הממחישה את מיקומה האסטרטגי של בנגקוק כמרכז לטיסות המשך בתוך האזור.

מגמות מתפתחות: מה צופן העתיד עבור הנסיעות האוויריות של בנגקוק?

למגיפת COVID-19 הייתה השפעה משמעותית על תעשיית הנסיעות האווירית העולמית, ושדות התעופה של בנגקוק לא היו חסינים מפני ההשפעות. עם זאת, ככל ששיעורי החיסונים עולים והגבלות הנסיעות מתחילות להקל, ישנן מספר מגמות מתפתחות שיכולות לעצב את עתיד הנסיעות האוויריות בבנגקוק.

מגמה אחת היא הביקוש ההולך וגובר לאפשרויות טיול בר קיימא. ככל שהחששות משינויי האקלים ממשיכים להסלים, נוסעים מחפשים יותר ויותר דרכים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם. זה הוביל לעניין גובר בדלקים חלופיים ואפשרויות נסיעה ידידותיות יותר לסביבה, כגון מטוסים חשמליים ודלק ביולוגי.

מגמה נוספת היא עליית הטכנולוגיות הדיגיטליות בנסיעות אוויריות. מצ'ק-אין מקוון ועד לכרטיסי עלייה למטוס ניידים, הטכנולוגיות הדיגיטליות כבר שינו היבטים רבים של נסיעות אוויריות. בעתיד, נוכל לצפות לראות עוד יותר חידושים, כמו סריקה ביומטרית וטכנולוגיית זיהוי פנים, שיוכלו לייעל את תהליך הצ'ק-אין והעלייה למטוס.

יש גם מגמה גוברת של חוויות נסיעות מותאמות אישית. בעזרת ביג דאטה ובינה מלאכותית, חברות תעופה וחברות נסיעות מסוגלות להציע המלצות מותאמות וחוויות מותאמות אישית לנוסעים בודדים. מגמה זו צפויה להימשך גם בעתיד, מכיוון שמטיילים מחפשים יותר ויותר חוויות טיול ייחודיות ומותאמות אישית.

סקירת טיסות בבנגקוק:

חברת תעופה יעד מחיר (ILS) עודכן לאחרונה
AirAsia בנגקוק 824 01/03/2021
יונייטד - איירליינס בנגקוק 1,092 02/03/2021
תאי איירווייס בנגקוק 1,409 02/03/2021
מלזיה איירליינס בנגקוק 1,722 03/03/2021

למרות האתגרים העומדים בפני תעשיית התעופה, בנגקוק נותרה יעד פופולרי עם חברות תעופה שמסתגלות לעמוד בדרישות של נוף הנסיעות המתפתח ללא הרף.

תפריט נגישות אתר