נדל״ן והשקעות

דברים שכדאי לדעת לפני שחותמים על חוזה שכירות דירה

חוזה שכירות דירה

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

חוזה שכירות דירה הוא חוזה הקובע את התנאים וההגבלות לשימוש בנכס. זה הסכם משפטי בין בעל הבית לשוכר. לרוב משתמשים בחוזי שכירות לדירות, ולכן חשוב להבין מהו חוזה שכירות דירה וכיצד הוא פועל. במובן הבסיסי יותר, זהו חוזה בין המשכיר לשוכר שבו בעל הבית מסכים להשכיר את הנכס לשוכר לתקופה מסוימת, לרוב שנה.

החלק החשוב ביותר בחוזה שכירות הוא הסכם השכירות, המתאר את תנאי השכירות ומכיל מידע לגבי גובה השכירות שישולם. היתרונות בחתימה על חוזה שכירות דירה הם בכך שהיא מספקת ביטחון לשני הצדדים. בעלי הבית מקבלים הבטחה שהם יקבלו את שכר הדירה בזמן והשוכרים מקבלים ביטחון שהם יוכלו להישאר בדירתם במהלך תקופת השכירות שלהם.

כמו כן, חוזה שכירות דירה מועיל גם מכיוון שהוא מגן על שני הצדדים מפני הפרת חוק בעת השכרת דירה. זה מספק הגנה לשני הצדדים כך שאף אחד לא יכול להיות מנוצל משני הצדדים.

הסוגים השונים של חוזה שכירות דירה

חוזי שכירות דירה הינם חוזים סטנדרטיים בין משכירים לשוכרים, בעלי תנאים קבועים לתשלומי שכר דירה, משך השכירות וכדומה. ניתן לחתום עליהם בעל פה או בכתב וכן ניתן לחדשם על בסיס שנתי.

ישנם סוגים שונים של חוזי שכירות. יש חוזה דירה חינם, הסכם שכירות דירה סטנדרטי, וחוזה שכירות מסחרי. החוזה החינמי אינו מחייב משפטית ובעל הבית יכול להציע אותו לכל אחד ללא כל תנאי. בהסכם השכירות הסטנדרטי יש סעיפים מסוימים שחייבים לעמוד בהם על מנת שהשוכר יוכל להיכנס לנכס. לבסוף, בחוזה שכירות מסחרי יש סעיפים מורכבים יותר ועשויים לחייב את השוכרים לשלם עמלות נוספות.

ישנם גם סוגים אחרים של הסכמים שיכולים לשמש כחלופה לחכירות כמו הסכמים מחודש לחודש או הסכמים לתקופה קצובה.

תפריט נגישות אתר