בריאות ורפואה כללית

מה זה טיפולי פוריות ואיך זה מתבצע

טיפולי פוריות Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

טיפולי הפוריות נראים עלייה דרסטית בביקוש בשנים האחרונות. על מנת להתמודד עם הביקוש הגובר, מרפאות פוריות משתמשות כעת בטכנולוגיית רבות כדי לעזור להן לזהות ולטפל בחולים.

הטיפול בפוריות הוא תעשייה צומחת עם אפשרויות רבות ושונות לאנשים המחפשים להביא ילדים לעולם.

מה זה בעצם

אז כמו שהסברנו הפסקה הקודמת, טיפולי פוריות הם תהליך המשמש לשיפור הסיכויים להרות תינוק. ניתן להשיג אותם באמצעות טיפולים רפואיים או לא רפואיים.

הטיפולים הנפוצים ביותר לפוריות כוללים טיפול הורמונלי, הפריה חוץ גופית והזרעה תוך רחמית. אלו הם טיפולי הפוריות הנפוצים ביותר הקיימים כיום.

הם הליך יקר ואנשים רבים מתקשים להרשות לעצמם. חברות הביטוח לרוב מסרבות לכסות את ההליכים הללו, מה שהופך אותם ללא סבירים עבור אנשים רבים שאחרת היו יכולים להרות ילדים ללא כל בעיה.

היתרונות של הטיפול

טיפולי פוריות הם דרך לעזור לנשים שנאבקות בבעיות פוריות. תהליך זה יכול להיעשות בדרכים רבות ואינו מוגבל רק להפריה חוץ גופית. ישנן אפשרויות רבות למי שרוצה להתחיל בתהליך של הטיפולים.

חלק מהיתרונות של טיפולי פוריות כוללים:

  • הימנעות מהצורך בניתוחים עתידיים שעלולים לגרום לסיבוכים בהמשך החיים.
  • מניעת בעיות בריאותיות ארוכות טווח כמו סוכרת ומחלות לב שעלולות להיגרם ממחסור בילדים.
  • מתן אפשרות לנשים מתי הן רוצות להביא ילדים לעולם.

תופעות לוואי נלוות

טיפולי פוריות נפוצים והכרחיים עבור נשים רבות, אך הם מגיעים עם שורה ארוכה של תופעות לוואי. אם אתם שוקלים טיפול פוריות, דעו מה אתם עלולים לחוות לפני שתעברו את זה.

תופעות הלוואי של הטיפולים יכולות לנוע בין קלות לחמורות. תופעות לוואי אלו עשויות להיות זמניות או קבועות בהתאם לטיפול המשמש.

הטיפולים יכולים להוביל למגוון תופעות לוואי. חלקם כוללים: עלייה או ירידה במשקל, שינויי מחזור, שינויים במצב הרוח, כאבים בזמן קיום יחסי מין ועוד.

תפריט נגישות אתר