אופנועים

סקירה נרחבת על אופנועים והסוגים השונים

אופנועים Min (2)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אופנועים הם סוג של רכב דו-גלגלי שבדרך כלל יש לו שני גלגלים מלפנים ואחד מאחור. הם מונעים בדרך כלל על ידי מנוע בעירה פנימית וניתן לנסוע בהם בכביש או בשטח. אופנועים מסווגים לפי מספר הגלגלים שיש להם, גודלם, סוג המנוע וגורמים נוספים.

כמו כן, לאופנוע יש תא סגור להגנה מפני פגעי מזג האוויר המופעל על ידי מנוע אופנוע. אופנועים קיימים מאז 1867 כאשר גוטליב דיימלר המציא אחד באמצעות עיצוב המנוע של וילהלם מייבאך.

כלי רכב אלו הם אמצעי תחבורה פופולרי עבור אנשים רבים ברחבי העולם. הם גם בחירה פופולרית עבור אלה שרוצים להשתתף בספורט כגון מוטוקרוס, אופני שטח ומירוצים.

ישנם אנשים רבים שעדיין מעדיפים לרכוב על אופנוע כי זהו אמצעי תחבורה יעיל ביותר המציע חופש ושליטה גדולים יותר מכלי רכב אחרים. שני סוגי האופנועים הנפוצים ביותר הם אופנועי קרוזר ואופנועי ספורט. הראשון נוח יותר לנסיעות ארוכות יותר ואילו אופנועי הספורט חסכוניים יותר בדלק לנסיעות קצרות יותר.

סוגי האופנועים השונים

אופנועים מסווגים לשני סוגים שונים: קטנועים ואופנועים. קטנועים הם בדרך כלל קטנים יותר, קלים יותר ובעל מהירות מרבית נמוכה יותר. יש להם גם פחות כוח מאופנוע. הסיבה לכך היא שהם חסרים את המנוע והמשקל של אופנוע, מה שמקל עליהם את השליטה והתמרון סביב מכשולים.

קטנוע הוא רכב דו-גלגלי עם פלטפורמה או מדרגה מעל הגלגל הקדמי וכידון מעל הגלגל האחורי. קטנועים מתוכננים בדרך כלל להיות מופעלים על ידי אדם אחד שיושב עליהם, אם כי ניתן לרכוב עליהם גם על ידי שני אנשים שיושבים זה לצד זה, או אדם אחד שיושב עליו ואחר עומד לצדו.

קטנועים יכולים לשמש לנסיעות נסיעה או לנסיעות קצרות ברחבי העיר, בעוד שאופנועים משמשים בדרך כלל לנסיעות ארוכות יותר, כמו נסיעה לעבודה או חופשה.

תפריט נגישות אתר