בעלי מקצוע

שמאות מקרקעין - כל מה שצריך לדעת

שמאות מקרקעין Min (3)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

שמאות מקרקעין היא חוות דעת מקצועית על שווי הנכס. השמאי עורך אומדן של שווי השוק של הנכס, שניתן לעשות בו שימוש במספר דרכים.

השימוש הראשון הוא לספק מידע למלווים, שצריכים לדעת האם הם יוכלו למכור את הנכס אם יעקלו אותו. השימוש השני הוא לעזור לקונים ולמוכרים להסכים על מחיר עבור נכס. זה נקרא "עסקה באורך זרוע".

השמאי יבחן את הנכס וישקול גורמים כמו מיקום, גודל, גיל, סגנון הבית, מצב הבית ומאפיינים שהופכים אותו לרצוי לגור בו. לאחר מכן הם יאמדו מה לדעתם הוא שווי השוק הנוכחי עבור אותו נכס.

שמאי הוא אדם המעריך את שווי הנכס. ניתן לעשות זאת כדי לקבוע את גובה הכיסוי הביטוחי לבעל הנכס. או שזה עשוי להיעשות כדי לקבוע את המחיר שקונה מוכן לשלם עבור נכס. הערכת השווי של השמאי מתבססת בדרך כלל על מכירות דומות באזור, ומידע נוסף על הנכס, כגון מידות מרובע, מצב וגיל.

מי מאשר הערכת שמאות מקרקעין?

כאשר שוק הנדל"ן בתנופה, חשוב שהערכות הנכס יהיו מדויקות על מנת להבטיח שהמחירים לא יהיו מנופחים.

תהליך הערכת שמאות מקרקעין מתחיל בהערכת שווי. השמאי בודק את מצב הנכס ומשווה אותו לנכסים דומים אחרים לקביעת ערכו. לאחר מכן, הם יגישו את הדוח שלהם לחברה הממשכנת או למלווה אשר אז יאשר או ידחה אותו.

ישנם גורמים רבים ושונים אשר נכנסים להערכת שמאות מקרקעין, כגון מיקום, גודל ומצב. המגמה הנוכחית בשוק הנדל"ן היא להשתמש בהערכות שווי ממוחשבות כדי להאיץ את התהליך הזה. הערכות שווי אוטומטיות אלו יכולות לשמש הן עבור נכסים למגורים והן עבור נכסים מסחריים.

מקצוע השמאות הוא ענף מוסדר ומוסדר על ידי המועצה לכישורי שמאות. המועצה קובעת סטנדרטים לשמאים עליהם יש לפעול, כולל דרישות השכלה וניסיון.

תפריט נגישות אתר